Чому Зеленський – загадка для ЄС і Польщі

Українці – нація невиправних оптимістів. Говорячи про перемогу коміка Володимира Зеленського на виборах Президента, вони відзначають, що «гірше вже не буде», і сподіваються на краще. Але Євросоюз не знає, чого очікувати від нового керівництва України, і в який бік поведе свою країну новообраний Президент. Польща також не впевнена, якими тепер стануть відносини між Варшавою і Києвом, пише Gazeta Wyborcza.

КУРС НА ЗАХІД. Незважаючи на помітне зближення з Євросоюзом і НАТО, Україна не використовує свої сили повною мірою. Період керівництва Петра Порошенка припав на війну з Росією і на боротьбу зі спробами Кремля дестабілізувати ситуацію зсередини. Але українці втомилися від обіцянок перемогти корупцію, провести реформи. Їм набридло жити на маленькі зарплати та пенсії. Багато з них голосували не «за» Зеленського, а «проти» Порошенка. Тому на виборах переміг не чинний Президент, а його опонент.

НЕВІДОМІСТЬ. «Під тиском Росії сформувалася нова українська ідентичність», – пише видання. Україна більше не пов’язана з Росією, прагне в ЄС і НАТО. Демократичні вибори стали доказом цього.

Для Заходу Зеленський є чимось невідомим: не ясно, чи розбирається він у тонкощах реальної політики, що має намір вжити для поліпшення життя співгромадян, хто його радники? Навіть не отримавши відповіді на ці питання, йому повірили більше 70% українців. Частина з них уявляє собі Зеленського тим самим скромним і справедливим президентом із серіалу «Слуга народу». Чи продовжить він реформи, які почав його попередник, як будуть розвиватися відносини з ЄС?

У НАПРЯМКУ КИЄВА. «Євросоюзу необхідно зробити все можливе, щоб зберегти дружні відносини з Києвом», – пише видання. Україні необхідна підтримка, особливо коли Кремль погрожує перекрити «газовий або нафтовий крани». Захід повинен зберегти санкції, накладені на РФ за агресію на Донбасі та анексію українського Криму.

ДЛЯ ПОЛЬЩІ. Видання відзначає, що зміна влади в Україні може стати шансом для нового розвитку українсько-польських відносин, «останніми роками погіршилися через історичні розбіжності між Києвом і Варшавою».

«Президенту Анджею Дуді необхідно якнайшвидше запросити нового главу України в Польщу, постаратися налагодити з ним теплі стосунки і направити їх на шлях співпраці і примирення», – вважає польська газета.

«Саме від президента Польщі повинен почути Зеленський, що шлях до ЄС дуже складний і може коштувати політичної кар’єри. Але для України не існує іншої дороги. Відмовившись від європейського напрямку, Україна стане державою-провалом, буферною зоною між Заходом і Сходом. Саме такі розрахунки Кремля, і це ціна президентства Зеленського», – додає видання.

За матеріалами Gazeta Wyborcza

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com