Чоловік 5 років ходив до психотерапевта і може розповісти що зрозумів за ці роки

Користувач твіттера під ніком Comme Glisteauve відвідує психотерапевта вже 5 років. Чоловік каже, що за цей час позбувся більшості ілюзій ( «як мене все полюблять», «як я стану мільйонером») і реально глянув на свої можливості. Про сеансах і тих висновках, які він зробив після них, Comme Glisteauve розповів в тред.

 • Спочатку головне: психотерапевт вирішує психологічні проблеми (невпевненість, комплекси, фобії) людей, здорових психічно. Якщо у вас шизофренія, нав’язливі стани, марення і так далі — вам до психіатра. 2-й важливе питання: допомагає? ТАК, ДОПОМАГАЄ. Але є нюанси. Як в тому жарті: «Скільки психологів треба, щоб вкрутити лампочку? Один, якщо вона готова змінюватися ». 90% результату — це робота самого клієнта, а не психотерапевта.
 • Скільки потрібно ходити? Довго. На жаль. Цього зазвичай не говорять, щоб не відлякати, але, якщо ви жертва абьюз, вас роками принижували в школі або 10 років в шлюбі — ви не відновитеся за пару зустрічей. Потрібні (о, жах!) Роки. І так, безкоштовна психотерапія НЕ ПРАЦЮЄ. Ось зовсім. У цьому вся суть професійної допомоги: ви оплачуєте працю фахівця, і він [праця] набуває для вас цінність. Задарма нічого не буде.

Перші пара сотень занять, як правило, проходять в скаргах на батьків і розповідях про те, як людини не любили і ображали.

Практично всі жінки страшно ображені на матір. До батька претензій менше.

 • Коли вирівнюється самооцінка і з’являється самоповага, тобі навіть говорити нічого не потрібно. Люди самі відчувають, що тобі хамити не варто. Пропонують вигідніші проекти, лестять, роблять більше компліментів. Все це відчувається як магія, хоча насправді це просто правильний габітус, зовнішній образ, грубо кажучи. Завдяки цьому, наприклад, я за 2 роки став з хлопчика на побігеньках начальником дирекції та зарплату збільшив в 10 разів.
 • Взагалі, 90% нашого успіху в житті залежить від самооцінки. Погано, що її руйнують люди, які повинні зміцнювати — батьки, вчителі, начальство. Особливо біда з людьми, народженими в СРСР або відразу після розвалу, в 90-е. У кожного другого самооцінка нижче плінтуса.

 • Травма неусвідомлено тліє і отруює вам життя. Тому її треба знаходити і розкривати. Це дуже болісний процес.
 • А тепер сюрприз — розмова в кабінеті психолога не лікує. З таким же успіхом можна і мовчки сидіти. Цілющу дію надають терапевтичні відносини, які ви встановлюєте з фахівцем в межах кабінету. В атмосфері довіри і підтримки клієнт вчиться жити так, як ніби у нього були люблячі батьки і розуміють друзі. Багато хто думає: «Ось прийду до психолога, все обговоримо, і він мені скаже чітко, що потрібно робити». Так не працює. Ніхто, крім вас, не вирішить ваші проблеми.

 • Не можна насильно привести когось до психотерапевта і чекати, що той «вилікується». Тільки добровільно, за запитом від самого клієнта.
 • Якщо психотерапевт виявляє різке неприйняття ЛГБТ, фемінізму, бодіпозітіва — це, швидше за все, шарлатан. І справа навіть не у ставленні до цих тем, а в тому, що справжній професіонал повинен працювати, навіть якщо у вас статевий орган на чолі зростає, без висловлювання особистої оцінки. Психотерапевт не дає порад. Не дає. Ніяких порад. Взагалі. Ніяк. Не натякає. Не схвалює і не засуджує ваше рішення.

 • Страх самотності і страх близькості — це, як не дивно, одне й те саме. Це невпевненість в собі, своїх кордонах, сумніви у своїй цінності.
 • Любовна залежність так само шкідлива, як, наприклад, залежність від героїну. Вбиває не так швидко, але так само може бути примушений робити жахливі речі.

 • Тепер трохи про те, як же все-таки працює психотерапія. Перші півроку ти ходиш до терапевта, скаржишся на те, що тебе хвилює, і потихеньку відчуваєш, що стає трохи легше. Ближче до року дозволяються найгостріші внутрішні конфлікти і знімаються блоки, які прищепили батьки. Клієнт починає відчувати ейфорію і навіть в якійсь мірі вважати, що сам може «попрацювати психологом».
 • Десь через рік (у всіх по-різному) настає відкат. Поверхневі легкі конфлікти дозволені, але для опрацювання більш глибинних тем потрібен час. Виникає відчуття, що нічого не відбувається, все пропало. Далі слідує період застою, коли більша частина роботи відбувається з підсвідомістю і зовні ніби ніяк не проявляється. Клієнт ще більше переконується, що нічого не відбувається. На цьому етапі багато хто кидає терапію.

 • Потім настає новий виток «розчарування» в психотерапевті. Виявляється, він не тільки не маг, він ще і не всемогутній лікар! Майже шарлатан! Сидить там і спостерігає! Багато клієнтів починають відкрито конфліктувати з терапевтами або кидати. На цьому етапі (3-4 роки) клієнт не бачить сенсу в терапевта. Мовляв, якщо я можу вирішити всі питання сам, то сенс мені йти і нити там за гроші? Проблема в тому, що, навіть розуміючи це, клієнт нічого не робить. І тут відбувається той самий прорив. Локус контролю повертається на місце, і клієнт розуміє: щоб щось змінилося, потрібно щось робити. Йому, клієнту, а не терапевта.
 • Найголовніше, що потрібно знати про психотерапії: в процесі роботи над собою ви стаєте сильнішими. Тобто проблеми нікуди не діваються, але ви тепер здатні впоратися з ними самі.

 • До терапії часом важко зрозуміти, як це — не спілкуватися з неприємними людьми і ігнорувати безтактні питання. Це ж «невиховано», «люди ж питають». Після терапії ти просто розумієш, що не зобов’язаний спілкуватися з подібними персонажами.
 • «Полюбити себе» — це псевдопсіхологіческій дурниця з глянцевих журналів. В ході терапії можна навчитися приймати себе. (А вже потім, можливо, полюбити. Але це не точно).

У вас є досвід відвідування психотерапевта? Якщо так, розкажіть про нього в коментарях.

Дякуємо: bdzhola.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com