Чи піде Порошенко на зрив виборів? Думки експертів

У штабі Володимира Зеленського заявили, що в Дніпропетровській, Одеській, Луганській, Кіровоградській, Житомирській, Чернігівській областях та Києві недобір людей у дільничні виборчі комісії. При цьому останній термін, коли можна було подати відповідні документи закінчився 15 квітня. Причиною ситуації, що виникла, стало те, що нібито Петро Порошенко подав недостатню кількість людей, з яких формуються комісії. У штабі Зеленського дану дію розцінюють як спробу зірвати другий тур президентських виборів. EtCetera дізнавався, що про це думають експерти.

ЕКОНОМІЯ ЧИ ЖАДНІСТЬ? На думку директора аналітичного центру «Третій сектор» Андрія Золотарьова, причиною «недокомплектованності» виборчих комісій може бути не «злий умисел» Петра Порошенка, а «небажання платити гроші». Говорити про зрив виборів поки рано, але їх проведення буде ускладнено.

Наприклад, у Дніпрі не вистачає 400 членів комісій. Завдання ЦВК – знайти їх і оплатити роботу. Команді Володимира Зеленського також варто проявити активність і допомогти «добрати» необхідну кількість людей.

ЗРИВ ВИБОРІВ МОЖЛИВИЙ. На переконання політичного аналітика, кандидата філософських наук Олександри Решмеділової, варіанти для зриву виборів є.

Олександра РЕШМЕДЛОВА, політичний аналітик:

У ЦВК підтвердили, що в ряді областей України не вистачає членів ДВК. І нагадали, що 15 квітня – останній день формування їх складів. І хоч спікер виборчого штабу Порошенка – Олег Медведєв – запевняє, що до кінця доби «буде повний комплект членів комісій», сигнал дуже тривожний.

Експерт зазначає, що проблеми з членами комісій є і у Володимира Зеленського (їх не вистачало ще під час першого туру), і у Петра Порошенка (від нього люди «просто йдуть»: згорнуто багато штабів, частина – опустила руки, частина – вже перекинулася до конкурентів). Ті, хто зневірився в перемозі Порошенко, вже не розраховують на заробітну плату, а «волонтерити немає бажання».

СЮРПРИЗ ДЛЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО. Олександра Решмеділова говорить про ще один варіант зриву виборів.

Олександра РЕШМЕДІЛОВА, політичний аналітик:

Якщо Порошенко добровільно зніметься «з забігу», тоді Зеленському потрібно буде набрати 50 + 1% . Це можуть піднести під різним «соусом». Наприклад, щоб «не розколювати країну». Тим часом, є інсайдерська інформація, що Порошенко просто хоче зберегти обличчя і не показувати можливі плачевні відсотки.

СТАТТЯ ЗА ДЕРЖЗРАДУ. Український блогер Ліза Богуцька вважає, що дії чинного Президента України, якщо він зірве вибори, підпадають під статтю 111 Кримінального кодексу України «Про державну зраду».

ВИБОРИ ВІДБУДУТЬСЯ. Глава Інституту публічної політики та консалтингу Сергій Биков упевнений, що виборам нічого не загрожує.

Сергій БИКОВ, глава Інституту публічної політики та консалтингу:

Виборам нічого не загрожує. Порошенко подав по 2 члена на кожну ДВК. Кожен його член комісії займе керівну посаду. Кворум буде, вибори відбудуться. Читаємо уважно закон. Склад ДВК для великої ділянки – 16 членів, для середньої – 14, для малої – 12. Пропорція: 50/50. Свою квоту майже повністю виконав Зеленський. Порошенко подав по 2 члена ДВК. Якщо і буде проблема кворуму, то ОВК доформує сьогодні мінімальний склад.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com