Зорепад Персеїди: Шо це, і де на нього дивитися

Depo.ua пропонує дізнатися, що і чому падає з неба, а також звідки найкраще дивитися за зорепадом.

Отже, своєю поетичною назвою зорепад зобов’язаний сузір’ю Персеї, з боку якого спостерігається явище.

Ми бачимо його, коли планета проходить через шлейф пильових частинок комети Свіфта-Туттля. Милуватися зорепадом можуть мешканці країн Північної півкулі.

[embedded content]

Власне, саме космічний пил, частинки метеоритних порід та шматки льоду і створюють враження зорепаду. Опинившись у атмосфері нашої планети, дрібні частинки згоряють, а земляни бачать спалахи на нічному небі. Вони залишають за собою слід, видимий ще кілька секунд.

[embedded content]

Комету відкрили влітку 1862-го американські вчені Льюїс Свіфт і Хорейс Туттль, на честь яких її і назвали. Згодом популяризатор астрономії Камілл Фламмаріон включив небесне тіло в ТОП-10 найкрасивіших комет XIX сторіччя.

У 2126 році комета і Земля опиняться на мінімальній відстані одна від одної. Вірогідність зіткнення складає всього 0.0001 %, зате шоу буде незабутнім.

Втім і цього року є на що подивитися. Зокрема, згідно з даними Міжнародної метеорної організації, спостерігатиметься близько 100 спалахів на годину.

Дивитися на зорепад краще за містом, там космічні спалахи не затьмарюють вогні цивілізації. А от біноклі і телескопи можна залишити вдома — «палання» метеоритів видно неозброєним оком. Звісно, якщо пощастило з безхмарною погодою.

Наприклад, у кияни для подібних спостережень давно облюбували астрономічну обсерваторію.

У США та багатьох інших країнах доволі популярно у пік зорепаду вибиратися за місто з наметами.

Італійці ж у період зорепаду — у ніч на 11 серпня — згадують страждання Святого Лаврентія. Зірки символізують сльози, які котилися з очей святого під час тортур жорстокосердних римлян. Втім, сумний підтекст не заважає італійцям загадувати бажання. Щоправда, деякі вважають, що справдяться вони лише в тих, хто згадав про сумну долю праведника.

Дякуємо: depo.ua

(Visited 52 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*