З чого почне роботу нове скликання Верховної Ради?

У Центрвиборчкомі закінчують підрахунок голосів і за попередніми результатами виборів вже стає зрозуміло, які політичні сили увійдуть в новий парламент і яку кількість мандатів вони отримають. При цьому у кожної з п’яти партій, що подолали 5-відсотковий бар’єр, свій погляд на те, з чого повинна початися робота Верховної Ради нового скликання. EtCetera розбирався в тому, якими будуть першими кроки переможців парламентських виборів.

СЛУГА НАРОДУ. Як розповів глава партії «Слуга народу» Дмитро Разумков, до закінчення 2019 року президентська політсила має намір прийняти закони про імпічмент президента і про відповідальність за незаконне збагачення чиновників, а також закон про скасування депутатської недоторканності. Відповідні законопроекти були першими, які Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради після своєї інавгурації.

З чого почне роботу нове скликання Верховної Ради? Які закони розглянуть депутати?

Разумков додав, що зараз партія розробляє спеціальний закон про парламентську опозицію. Терміни прийняття закону і основні положення поки не називаються.

Дмитро РАЗУМКОВ, глава партії «Слуга народу»:

Опозиція повинна бути не тільки критиканом, а структурою, яка несе відповідальність. Тому що, якщо вона просто критикує, виникає питання про її ефективність… Хотілося б, щоб опозиція теж працювала на благо країни.

З чого почне роботу нове скликання Верховної Ради? Які закони розглянуть депутати?

ОПЗЖ. У партії «Опозиційна платформа – За життя» в першу чергу так само мають намір зняти депутатську (а також суддівську і президентську) недоторканність. Крім того, ОПЗЖ має намір провести реформу політичної системи, забезпечити перехід держави до парламентської республіки і розширити повноваження місцевого самоврядування.

Юрій БОЙКО, голова партії «Опозиційна платформа – За життя»:

Перший закон – про зняття недоторканності з депутатів, другий – про реформування виборчої системи. Країні потрібен новий Виборчий кодекс (ВРУ восьмого скликання за тиждень до виборів прийняла новий ВК, який почне діяти з 2023 року. – EtCetera). Третє – це закон про заборону підвищення комунальних тарифів. Це вимога людей.

З чого почне роботу нове скликання Верховної Ради? Які закони розглянуть депутати?

ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ. У штабі партії екс-президента Петра Порошенка планують направити максимум зусиль на зміцнення національної безпеки. Як вважає віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, новий парламент в першу чергу повинен проголосувати за закон «Про національну безпеку». При цьому політик підкреслила, що у 2023 році можна починати переговори про те, щоб Україна стала країною-кандидатом в члени ЄС.

З чого почне роботу нове скликання Верховної Ради? Які закони розглянуть депутати?

БАТЬКІВЩИНА. Як розповіла голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, перший закон, який повинен розглянути парламент нового скликання – закон про повернення українцям газу власного видобутку. За словами політика, це рішення дозволить знизити тарифи на паливо, збільшить доходи громадян і підніме національну економіку.

Крім того, лідер «Батьківщини» стверджує, що серед перших кроків парламенту має бути введення обов’язкового медстрахування, внесення змін до держбюджету щодо підвищення мінімальних пенсій до рівня прожиткового мінімуму, не менше 3094 гривень.

З чого почне роботу нове скликання Верховної Ради? Які закони розглянуть депутати?

ГОЛОС. Як розповів кандидат в народні депутати від партії «Голос» Микола Давидюк, першим законом, який подасть їх політсила, буде закон проти олігархів. Зокрема, у Вакарчука хочуть ввести обмеження на володіння і контроль над ЗМІ олігархами. Йдеться про скорочення політичної реклами, перевірки кінцевого власника ЗМІ, а також розширення повноважень Нацкомісії з питань телебачення і радіомовлення.

Микола ДАВИДЮК, кандидат в нардепи від партії «Голос»:

До нас звертаються самі працівники цих каналів – журналісти. Журналіст повинен бути захищений, перед ним повинен ходити навшпиньки власник, а не навпаки. Не депутати повинні бути недоторканними, а журналісти.

З чого почне роботу нове скликання Верховної Ради? Які закони розглянуть депутати?

ЕКСПЕРТИ. Політологи стверджують, що в першу чергу нова Верховна Рада буде приймати ті закони, на які є суспільний попит – закон про люстрацію, закон про імпічмент президента, закон про зняття депутатської недоторканності.

Андрій ВІГІРИНСЬКИЙ, політолог:

Закон про імпічмент президента – символічна річ, але його треба прийняти в перші місяці роботи. Обмеження депутатської недоторканності не є невідкладним законом. На якість життя суспільства він не впливає. Його прийняття більше для морального задоволення.

За словами політолога Валерія Димова, якість роботи наступного парламенту залежить від того, як народні депутати будуть розпоряджатися довірою своїх виборців. У роботі парламенту будуть мінуси, але необхідно вирішити основні проблеми: в Україні як і раніше неефективне виробництво, слабка економіка, а також великі витрати бюджету.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com