ЄС і МВФ не розуміють, куди рухається Україна

В Україні завершилися парламентські вибори, головним переможцем яких стала партія чинного президента «Слуга народу». Але вибори не принесли країні визначеності – навіть якщо президентська політсила самостійно сформує більшість у парламенті, невідомо, який напрямок для України обере президент Володимир Зеленський.

ПЛАНИ ТА МОЖЛИВОСТІ. На думку німецького видання Handelsblatt, перші політичні рішення Зеленського вказують на те, що він, всупереч звинуваченням, не збирається зближуватися з Росією. Сам президент заявляв, що має намір домагатися вступу своєї країни до Євросоюзу і НАТО. Але обіцянка Зеленського поки виглядає важко здійсненною: Брюссель не налаштований на розширення ЄС, а Київ досі не виконав усіх необхідних вимог.

У Зеленського буде шанс виконати обіцяне: більшість виборців проголосували не тільки за нього на президентських виборах, а й за його політсилу – на парламентських. Він може самостійно сформувати більшість у ВР, а може домовитися про створення коаліції з вигідними для нього партерами. Наприклад, з партією «Голос» Святослава Вакарчука, у якій є спільні цілі та інтереси зі «Слугою народу».

Вибори визначеності не принесли. Чому МВФ і ЄС не розуміють, куди рухається Україна?

КУДИ ЙДЕ? У випадку з Зеленським поки не ясно, в якому напрямку він рухається. Він обіцяв, що буде боротися з корупціонерами і хабарниками. Напередодні парламентських виборів він влаштував тур українськими містами, демонстративно звинувачуючи чиновників у корупції, звільняючи керівників митниці та обіцяючи звільнити Україну від влади олігархів. Але нічого по-справжньому важливого він до сих пір не зробив.

ПИТАННЯ ГРОШЕЙ. Кремлю вигідно, щоб українці заплуталися у внутрішніх протистояннях. Для президента Росії Володимира Путіна і його режиму немає нічого гіршого, ніж багата Україна з розвиненою демократією. Щоб Україна стала такою, Євросоюзу потрібно натиснути на РФ за допомогою санкцій і підтримати Київ відчутною фінансовою допомогою.

Зеленський заявляв про те, що наступним прем’єр-міністром України стане «професійний економіст». Міжнародним спостерігачам це дає надію на те, що Зеленський всерйоз націлений на реформування країни. Але разом з тим, Міжнародний валютний фонд, Європейський Союз і інші іноземні донори займуть вичікувальну позицію, щоб оцінити, в якому напрямку Зеленський має намір вести Україну.

За матеріалами Handelsblatt

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com