Якими будуть наслідки, якщо РФ не визнає українські вибори

Невизнання результатів виборів Президента України може привести до деяких наслідків як всередині нашої країни, так і за її межами. На що може вплинути таке рішення РФ?

КОНТЕКСТ. 1 квітня 2019 року припинив дію Договір про дружбу і співробітництво між Україною і Росією, підписаний ще в 1997 році. Цього ж дня надійшли повідомлення про те, що в російській Держдумі готують заяву про невизнання українських виборів, перший тур яких відбувся 31 березня. Формальна причина невизнання – недопуск російських спостерігачів.

ТІЛЬКИ РФ. Представники ЄС і США, а також ряду міжнародних організацій, визнали вибори, що відбулися, відкритими і конкурентними, не дивлячись на окремі порушення закону. Таким чином, може скластися ситуація, коли тільки Російська Федерація не визнає українські вибори.

АГРЕСІЯ. Чому Росія може це зробити? Найбільш очевидна відповідь – щоб залишити собі можливість почати агресію, мотивуючи це захистом простих людей від дій нелегітимної влади.

Однак експерти давно відзначали, що міркування законності не можуть зупинити російську агресію, як її не зупинив ні Будапештський меморандум, ні наявність двосторонніх договорів між РФ і Україною. Важливіше побоювання РФ за свій газовий бізнес в Європі. У разі чергових протиправних дій Росії Захід не дозволить РФ добудувати «Північний потік 2».

Почасти це підтверджують тези зі статті російського пропагандиста Андрія Бабицького: «Щонайменше до 2020 року, поки не будуть добудовані європейський і турецький газові маршрути, не слід очікувати якихось радикальних рішень Кремля щодо України».

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ УКРАЇНИ. Якщо Держдума підтримає невизнання українських виборов, під питанням виявляються Мінські угоди, нав’язані Україні Москвою силою зброї, які є яскравим прикладом нерівноправного і вимушеного договору. Це вважає першою можливістю для України історик Сергій Климовський.

Сергій КЛИМОВСЬКИЙ, історик і політаналітик:

Невизнання Москвою результатів президентських виборів дасть Україні юридичні підстави для повної відмови від них або часткового їх перегляду. Варіантів для України в цьому випадку відкривається багато і різних.

Крім того, Климовський вважає, що невизнання виборів Москвою може призвести до того, що ЄС «заморозить» будівництво трубопроводу «Північний потік 2» до тих пір, поки в Кремлі не переглянуть рішення. Це спричинить серйозні втрати для «Газпрому», який виявиться в боргу перед своїми європейськими покупцями.

Ще одним наслідком невизнання українських виборів може стати маргіналізація українських політиків, які вже поспішили заявити про те, що ці вибори сфальсифіковані і недійсні (так, наприклад, зробив соціаліст Олександр Мороз).

ЩО В РЕЗУЛЬТАТІ? Таким чином, цілком можливо, що Росія зашкодить сама собі, прийнявши рішення про нелегітимність виборів в Україні. Якщо, звичайно, невизнання не є частиною якогось масштабного плану, до часу прихованого від усіх.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com