Які зарплати у Зеленського, колишніх президентів України і світових лідерів

Яка зарплата належить президенту України? Чи є надбавки, пільги і які витрати оплачуються з кишень платників податків? У цих питаннях розбирався EtCetera.

СКІЛЬКИ ОТРИМУЄ ПРЕЗИДЕНТ? Володимир Зеленський за перші 10 днів роботи отримав «чистими» 10,245 грн. (12,727 грн. – 2481,82 грн. податки).

Згідно з постановою Кабінету Міністрів, з 2005 року розмір зарплати президента встановлюється на рівні 140% від зарплати прем’єр-міністра. Сьогодні це 28 тисяч гривень, з яких 5,600-4,800 грн. йде на оплату податків.

ЯК  ЩОДО НАДБАВОК? Надбавки за науковий ступінь або додаткову вищу освіту (або знання іноземних мов) належать тільки парламентаріям, а президенту жодних доплат і премій не передбачено.

Яка зарплата у Зеленського? Скільки отримували колишні президенти України? Які доходи у лідерів інших країн?

ЗА ЩО ПЛАТИТЬ БЮДЖЕТ? За рахунок бюджетних коштів президент має право лікуватися і відпочивати (щоправда, тільки на території України і в держрезиденції), а також здійснювати закордонні візити.

Відпустка президента на Мальдівах чи Майямі – не піклування платників податків. Та й саме поняття відпустки для президента в Конституції немає.

Робочі та офіційні візити (зокрема – переліт і супутні витрати у вигляді проживання і харчування) оплачуються з держбюджету. Але і тут є нюанс: безкоштовна їжа належить тільки на офіційних прийомах і державних урочистостях. Решта сніданки-обіди-вечері президент повинен оплачувати зі своєї кишені. Так само, як і купувати собі одяг.

Бюджетні кошти також йдуть на оплату президентського кортежу: автомобіля, на якому їздить президент, автомобіля-дубля і цілодобової охорони. Про кількість бодігардів глави держави жодних відомостей немає (це вважається секретною інформацією).

Яка зарплата у Зеленського? Скільки отримували колишні президенти України? Які доходи у лідерів інших країн?

ЗАРПЛАТИ ЕКС-ПРЕЗИДЕНТІВ УКРАЇНИ. Перший український президент Леонід Кравчук отримував 300 гривень. Під кінець каденції зарплата виросла до 4,6 тис. гривень.

Зарплата Леоніда Кучми – 7 тис. гривень.

За часів Віктора Ющенка президентська зарплата стала вищою і тоді почала складати 140% від зарплати прем’єр-міністра. Відповідно, Віктор Андрійович отримував 23-24 тис. гривень на місяць.

Віктор Янукович отримував удвічі менше – близько 12 тис. гривень.

У 2014 році правила нарахування президентської зарплати в розмірі 140%  від зарплати прем’єр-міністра знову відновили, але ставка прем’єра склала 6,6 тис. гривень, а отже президент Петро Порошенко задовольнявся зарплатою в розмірі 9,3 тис. гривень.

Протягом 2015-2016 років рівень зарплат прем’єра і президента знову виріс – до 28-30 тис. гривень.

Яка зарплата у Зеленського? Скільки отримували колишні президенти України? Які доходи у лідерів інших країн?

ЯКІ ЗАРПЛАТИ У СВІТОВИХ ЛІДЕРІВ? Топ найбільш дорого оплачуваних політичних лідерів виглядає так:

Прем’єр-міністр Сінгапуру Лі Сянлун – 1,76 млн доларів на рік.

Президент Швейцарії Улі Маурер – 437 тис. доларів на рік.

Президент США Дональд Трамп – 400 тис. доларів на рік.

Президент Австрії Олександр Ван дер Баллен – 314 тис. доларів на рік.

Президент Гватемали Джиммі Моралес – 232 тис. доларів на рік.

Президент РФ Володимир Путін – 151 тис. доларів на рік.

Президент Фінляндії Саулі Нііністе – 146,7 тис. доларів на рік.

Голова КНР Сі Цзіньпін – 20,5 тис. доларів на рік.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com