Які бувають автопілоти і чим вони відрізняються?

Сьогодні всі автовиробники ( ну , майже) наввипередки розробляють власні автопілоти – один кращий за інший – і роздають споживачам сміливі обіцянки. Мовляв , скоро все водії перетворяться в пасажира , тому що автомобілі будуть їздити самостійно. Однак автопілоти різні, тому що загальноприйнята класифікація ділить їх на шість рівнів.

Автопілотом називають систему автоматичного управління автомобілем (ми зараз говоримо саме про них), яка дозволяє йому пересуватися без участі водія. Як правило, для роботи автопілота використовуються алгоритми на основі байєсівського методу одночасної локалізації і побудови карт, суть роботи яких полягає в комбінуванні даних з датчиків автомобіля і картографічних даних. Система автономного водіння складається з набору відеокамер, сенсорів, радарів, супутникової навігації та іншого обладнання.

Теоретично, автопілот має масу очевидних переваг. Перш за все, це мінімізація аварій і людських жертв за рахунок ретельного дотримання правил дорожнього руху безпілотними автомобілями. Це зниження вартості транспортування вантажів і людей, економія палива, підвищення ефективності використання доріг за рахунок централізованого управління транспортним потоком. З’явиться можливість самостійно переміщатися людям без водійського посвідчення, нарешті, вільно розпоряджатися часом в дорозі.

Звичайно, є і недоліки. Наприклад, незрозуміло, хто буде нести відповідальність за нанесення шкоди і, тим більше, в разі людських жертв. Багато людей втратить роботу, бо водії просто стануть не потрібні. Нарешті, всі ми знаємо, що в будь-який електроніці часом трапляються збої аж до повної відмови. Але, здається, іншого шляху вже немає і рано чи пізно всі ми прийдемо до неминучих автопілотів – принаймні, саме так запевняють виробники автомобілів. Значить, прийшов час ознайомитися із загальноприйнятою класифікацією автопілотів, розробленої Співтовариством автомобільних інженерів (SAE)!

Ця схема досить наочно демонструє різницю в роботі автопілотів різних рівнів. Наприклад, автопілот другого рівня автономності сьогодні за фактом є в більшості сучасних автомобілів, які самостійно паркуються, вміють розганятися і гальмувати, підрулювати згідно з розмітки і уникати зіткнень з іншими автомобілями, перешкодами і пішоходами. Найближчим часом на ринок вийдуть автомобілі з автопілотом третього рівня, який буде дозволяти більше. На четвертому рівні водій зможе розслабитися, ну а на п’ятому він перейменується в пасажира – автомобілем буде управляти робот.

Компанія BMW, заявляє що досягне вищого рівня автопілота вже до 2021 року. Зовсім скоро! А щоб зрозуміти, як це буде виглядати і до чого нам потрібно готуватися, німці випустили цей пізнавальний відеоролик.

[embedded content]

Дякуємо: invaders.com.ua

(Visited 14 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*