Як зміняться зарплати і пенсії в квітні?

У квітні українці отримають нового президента, дізнаються, чи підвищаться ціни на газ і чи зможуть отримувати ліки за електронними рецептами. EtCetera з’ясовував, що ще зміниться з 1 квітня.

ВНУТРІШНЯ ПОЛІТИКА. У цьому місяці українці дізнаються ім’я шостого президента країни. Другий тур виборів відбудеться 21 квітня.

МІЖНАРОДНА ПОЛІТИКА. З 1 квітня припиняє свою дію Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Відповідний документ був підписаний Петром Порошенком 10 грудня 2018 року.

Петро ПОРОШЕНКО, Президент України:

Непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину нашої стратегії на остаточний розрив з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу.

АРМІЯ. 1 квітня розпочинається весняний призов до армії, який триватиме до 30 червня. Очікується, що армійські лави поповнять 18 752 новобранця.

ЗАРПЛАТИ ВІЙСЬКОВИМ. В уряді пообіцяли, що зарплата снайперів, десантників, військових гірничо-штурмових бригад підвищиться до 24 тис. гривень.

ЦІНА НА ГАЗ. Раніше українців попередили, що з 1 травня може подорожчати газ (відповідно, зростуть тарифи на гарячу воду і опалення). Однак кілька тижнів тому в «Нафтогазі» заговорили про те, що замість очікуваного підняття ціни нас очікує її зниження, оскільки вартість блакитного палива на світових ринках впала.

Щоправда, це йде в розріз з домовленостями з МВФ, які потрібно або розривати достроково, або, як це пропонують у «Нафтогазі», переходити на економічно обґрунтовані тарифи. Яке рішення прийме влада – стане відомо в квітні.

КОМУНАЛКА. Облгази, що були оштрафовані раніше (Закарпатський, Харківський, Хмельницький та Івано-Франківський), зобов’язані перерахувати платіжки з підвищеними тарифами, які отримали від них споживачі послуг. Нацкомісія зобов’язала підприємства зробити це до 12 квітня.

ПЕНСІЇ. Більшості пенсіонерів розмір виплат перерахували в березні. А в квітні перерахунок чекає тих, хто продовжував працювати ще два роки – цей стаж буде зарахований і врахований у загальній формулі.

ПЛАТІЖНІ КАРТИ. З цього місяця всі карти Visa, які випустять українські банки, будуть підтримувати опцію безконтактної оплати.

Згідно з даними Нацбанку, на початку року таких карт було всього 10%.

ЛІКУВАННЯ. З 1 квітня держава може припинити фінансувати пацієнтів, які до сих пір не підписали декларацію з лікарем, тобто знаходяться в так званому «червоному списку». Це не означає, що вони залишаться без медичної допомоги. Наприклад, екстрена медична допомога надається всім – наявність підписаної декларації на це не вплине. Але якщо така людина звернеться в лікарню, їй потрібно буде направлення від сімейного лікаря, а це вимагає підписання декларації, як і рецепт на препарати за програмою «Доступні ліки».

ЛІКИ. З 1 квітня програму «Доступні ліки» бере під контроль Національна служба здоров’я. Аптеки, які уклали з нею договори і беруть участь у програмі, зможуть отримати компенсацію від держави. Список доступних ліків залишився колишнім, але збільшилася кількість аптек, які їх продають. Також у квітні сімейним лікарям і пацієнтам стане доступною послуга «електронний рецепт».

СОЦВИПЛАТИ. З 1 квітня члени багатодітних сімей будуть отримувати щомісячну фінансову допомогу в розмірі 1700 гривень на третю і кожну наступну дитину.

ПОДОРОЖІ. Цінителів екзотичного відпочинку чекає приємна новина – з 14 квітня візи в Таїланд українцям не потрібні. Перетнути кордон можна буде за закордонним паспортом (навіть не біометричним). Перебувати в країні можна 30 днів.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com