Як вибори впливають на здоров’я українців

Інформаційне поле заполонили новини про вибори. Передвиборчу кампанію обговорюють вдома, в гостях, у транспорті і на роботі. EtCetera розпитав у психолога-фізіономіста, фахівця з НЛП, експерта каналів СТБ, «Україна», «Прямий» і NewsOne Анни Просвєтової, як вибори впливають на пересічних українців і як захистити себе від негативу, пов’язаного з виборчою кампанією.

ЯК ДІТИ. Анна Просвєтова звернула увагу, що з кожними новими виборами в Україні спостерігається масова інфантилізація населення. Ми бачимо безвідповідальне ставлення до самого процесу виборів, до процесу голосування. За словами фізіономіста, виборцям не вистачає знань про виборчий процес. Люди не розбираються уповноваженнях різних гілок влади, у функціях Верховної Ради і президента. Багато виборців не розуміють цієї різниці, тому демонструють «дитячий» підхід до вибору майбутнього для країни.

Анна ПРОСВЄТОВА, психолог:

Інфантильність українців проявляється в тому, що вони масово ведуть себе як діти, яким можна пообіцяти що-небудь. Наприклад, коли дитині обіцяють купити зоряний корабель або полетіти на Місяць, вона не розуміє, наскільки це реально-нереально, можливо-неможливо. Вона запалюється якоюсь великою ідеєю, яку їй пообіцяли. Саме таку інфантильну поведінку ми спостерігаємо на цих виборах. Мало хто з виборців прагне глибоко розібратися в суті того, що відбувається, зважити всі за і проти. Вибір робиться, скоріше, за емоційним фактором.

ЗВІДКИ РОЗДРАТУВАННЯ? Анна Просвєтова пояснює, що на тих українців, які проігнорували вибори, виборча кампанія ніяк не впливає. При цьому, чим більше людина цікавиться виборами, тим більше вона нервує з цього приводу.

Анна ПРОСВЄТОВА, психолог:

Найбільш нервові, збуджені і гіперемоційні ті люди, які сприймають свій вибір як особистий внесок у розвиток України. Не важливо, за кого вони голосували. Чим більша залученість у процес, тим серйознішим виявляється вплив на емоційний фон, в тому числі на психічну врівноваженість.

За словами психолога, сьогодні ми спостерігаємо небувалий для України приклад, такого в нашій історії не було. Тому ті, хто підходить до свого вибору свідомо, розуміють, наскільки високі ставки, наскільки висока може бути ціна наслідків неправильного вибору. Анна Просвєтова підкреслює, що кожна зі сторін вважає неправильним протилежний вибір. Представники як однієї, так і іншої сторони в разі програшу бачать масштабні і складні наслідки для себе.

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ? Анна Просвєтова виділила три ключові правила, які дозволять українцям пережити передвиборчу гонку, залишаючись в гарному настрої і з міцними нервами.

1 Утриматися від публічних дискусій на політичні теми. Не варто включатися в діалоги в транспорті або в магазині. Потрібно перечекати цей період, тому що емоційне напруження у всіх високе. Уникайте розмов на політичні теми зі своїми домашніми, тому що відомі випадки, коли через вибори діти перестають спілкуватися з батьками.

2 Відфільтрувати інформаційне поле. Пам’ятайте, що ми самі налаштовуємо той інформаційний потік, який нас оточує. Якщо ви бачите в стрічці Facebook коментарі або пости, які вибивають вас із емоційної колії, дратують, псують вам настрій, то просто видаліть цю людину з друзів, скасуйте підписку. Якщо є можливість, то потрібно знизити перебування в соцмережах на період передвиборчої гонки, зосередьтесь на робочих процесах і сімейних справах.

3 Уникати провокаторів. Багато людей спеціально шукають, з ким обговорити політику і посваритися. Тому потрібно відразу припиняти провокаційні питання. Наприклад, такі питання, як «Ну, що, ти за свого клоуна будеш голосувати?» Або «Ну, що, ти за свого корупціонера проголосуєш?», Потрібно ігнорувати. За кожним таким питанням потягнеться неконструктивна дискусія, яка переросте у сварку. І добре, якщо не дійде до бійки.

Додамо, що не варто сприймати програш свого кандидата як власну поразку. Бережіть нерви і зберігайте спокій. Тим більше що попереду у нас ще одні вибори.

 

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com