Як Росія планує використовувати рій смертоносних безпілотників

Терористична загроза від безпілотників хвилює владу всього світу, а уразливість літаків і людних місць викликає особливе занепокоєння. Російська армія вирішила піти далі і має намір використовувати досвід терористів у своїх спецопераціях.

ПОДАЛИ ПРИКЛАД. У травні 2019 року підтримувана Іраном терористична група «Палестинський ісламський джихад» випустила відеоролик, в якому було показано, як СВП (саморобний вибуховий пристрій. – EtCetera) був скинутий з невеликого дрона на ізраїльські танки. Інцидент стався на кордоні з сектором Газа.

Тепер російські військові вирішили застосувати в своїх бойових операціях досвід терористів, з якими вони також стикаються на Близькому Сході. В Росії розробляють нову тактику бою: із застосуванням власних мініатюрних безпілотних літальних апаратів, здатних нести озброєння.

Російські військові планують запускати рій смертоносних БПЛА. Що таке безпілотник-джихадист?

БПЛА З БОМБОЮ. Представник міністерства оборони РФ повідомив, що генштаб вивчає можливість використання безпілотників для доставки смертоносних вантажів.

По всьому світу невеликі літальні пристрої використовуються для спостереження та розвідки в умовах війни. Але російський план полягає в тому, щоб такі безпілотники «вражали цілі бомбами, перетворюючи міні-БПЛА в надзвичайно ефективну зброю».

Передбачається, що всі підрозділи збройних сил РФ матимуть доступ до цих пристроїв. В першу чергу такими бойовими пристроями буде забезпечений спецназ.

АВІАЦІЯ ДЖИХАДУ. В міноборони РФ підтвердили, що вже «розробляються мініатюрні бомби» для безпілотників, які будуть модифіковані для їх перевезення. Початкове корисне навантаження такого БПЛА становитиме не більше одного кілограма, але це дозволить доставити гранату або СВП з зарядом вибухової речовини, достатнім для нанесення смертельної шкоди цілі. Також передбачені більш важкі корисні навантаження – до 20 кг.

Цілями для таких пристроїв можуть бути наземні, морські або повітряні транспортні засоби, тактичні локації, навіть окремі особи. Російські військові називають використання таких безпілотників «джихадистською авіацією», за аналогією з тактикою, яка застосовується бойовиками на Близькому Сході.

Російські військові планують запускати рій смертоносних БПЛА. Що таке безпілотник-джихадист?

БУДЕ БІЛЬШЕ. Якщо бойові дрони добре себе зарекомендували, то військові планують перейти до їх використання в «роях». Теоретично, рій бойових дронів повинен буде прорватися через повітряну оборону противника і вразити намічену ціль. Росія вже стикалася з подібною атакою, коли «бойовики відправили понад десяток БПЛА, заповнених вибухівкою, частково знищених російськими системами ППО».

Під час використання рою БПЛА «розвідка та протиповітряна оборона не встигають вистежити і знищити всі цілі, і, якщо хоча б один пристрій проривається, то це може окупити всі витрати на спецоперацію».

За прогнозами експертів, масове поширення БПЛА і різке зниження їх вартості незабаром призведе до того, що більшість військових конфліктів будуть проходити з використанням «безпілотників-джихадистів».

За матеріалами Forbes

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com