Ядерне паливо на ЧАЕС сортуватимуть роботи (ВІДЕО)

Енергетики намагаються «приручити» роботів у новому сховищі відпрацьованого ядерного палива на Чорнобильській атомній станції, які сортуватимуть ядерне паливо з нового року

Depo.Життя

Сьогодні 05:43

ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на ТСН.

Нове сховище розташоване за кілька сотень метрів від ЧАЕС, там досі тривають оздоблювальні роботи, тому фахівці ходять у незвичній формі – будівельній. Тим не менше, випробовування апаратури вже почалося.

Зараз понад 20 тисяч відпрацьованих ядерних збірок із реакторів станції зберігається в старому сховищі, але користуватися ним можна ще 7 років максимум. Тому звели нове вартістю майже в 400 мільйонів євро за гроші переважно закордонних інвесторів. Тепер усі уранові збірки треба перевезти: спершу відпрацьоване ядерне паливо зі старого сховища потрапить у нове приміщення по рейках, далі контейнер зі стрижнями перевернуть вертикально та піднімуть у так звану «гарячу камеру». Її енергетики називають «серцем» будівлі – метрові завтовшки стіни обшиті сталевими листами. Контейнер із 9 урановими системами після доставки потрапить сюди, роботи його одразу перемістять у тимчасовий захисний колодязь, а далі діставатимуть по одній збірці, розрізатимуть та пакуватимуть у нові пенали.

Зараз у «гарячій камері» працюють з імітаторами відпрацьованого палива – ці сталеві стрижні цілком безпечні. Справжні уранові стрижні зможуть потрапити сюжи вже на початку наступного року. Процесами керують кілька інженерів, які спостерігають за всім крізь товсте скло, яке не пропускає радіацію, та за допомогою камер спостереження. Якщо ж якийсь із механізмів зламається, з радіаційного приміщення на ремонт його доправить спеціальний підіймач.

Після того, як уранові стрижні розрізані, відсортовані та завантажені в герметичні пенали, їх знову вивезуть по залізничних коліях на вулицю – до зони зберігання. У цих масивних залізобетонних конструкціях відпрацьоване ядерне паливо з Чорнобильської АЕС зберігатиметься ще сто років. Іноді через спеціальні отвори можна буде стежити за станом пеналів. Сама будівля, за словами енергетиків, після закінчення процесу приречена на консервацію.

Нагадаємо, за даними Державного агентства України з управління зоною відчуження, на ЧАЕС бракує місця для захоронення радіоактивних відходів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Дякуємо: depo.ua

(Visited 18 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*