«Виснажена земля»: Як Кім Чен Ин може підірвати ядерну гору

Після шести випробувань гора, де відбувалися ядерні вибухи в КНДР, виглядає «виснаженою»

Аналітики побачили, що гора Мантап, висотою 7200 футів, всередині якої розміщені тунелі, де Північна Корея проводить свої випробування ядерних бомб, страждає від так званого «синдрому втомлених гір», пише Depo.ua з посиланням на The Washington Post.

Портали на ядерному полігоні КНДР, гора Мантап

Під час останнього ядерного випробування, яке супроводжувалося детонацією, котра була зареєстрована як землетрус магнітудою 6,3 балів в північно-східній частині КНДР, гора помітно змістилася. Після цього на території, де не помічалася природна сейсмічна активність, було ще три землетруси.

«В Північній Кореї ми спостерігаємо створення напруги у землі «, — сказав Пол Дж. Річардс, сейсмолог із обсерваторії Ламонт-Доерті, Колумбійського університету. — У цій частині світу у землі була подібна напруга, але вибухи додали їй сили».

Китайські вчені вже попередили, що подальші ядерні випробування можуть призвести до руйнації гори, що в свою чергу призведе до вивільнення ядерного випромінювання — наслідку вибухів…

З 2006 року Північна Корея провела шість ядерних випробувань, всі вони проходили в тунелях, заглиблених під гору Мантап на місці, відомому як ядерний випробувальний комплекс «Punggye-ri». Аналітики з розвідки та експерти використовують супутникові знімки, щоб стежити за переміщенням на трьох входах до тунелів для того, щоб побачити сигнали, які свідчитимуть про випробування.

Після останнього, яке відбулося 3-го вересня, лідер Північної Кореї Кім Чен Ин хизувався, що була випробувана воднева бомба і це був «ідеальний успіх».

Саме це випробування і призвело до 6,3 бального землетрусу. Аналітики зазначали, що КНДР підірвали термоядерну бомбу, яка в 17 разів потужніша за американську, котра в 1945-му році впала на Хіросіму.

На знімках, які були зроблені Airbus, що створює супутники Землі, було видно, як гора буквально рухається під час випробування. Площа на вершині гори Мантап, яку можна оцінити у близько 50 соток, впала під час вибуху, що свідчить про його масштаб і про слабкість гори.

З того дня у районі ядерного полігону було ще кілька невеличких землетрусів.

«Підземні ядерні вибухи значно змінюють властивості гірської маси, — зазначав Віталій Адушкін та Вільям Лейт у звіті про радянські випробування для Геологічної служби Сполучених Штатів у 2001 році. — Це призводить до розриву порід, і зміни тектонічних розломів».

Землетруси також відбувалися на ядерному полігоні США в штаті Невада після детонації.

Аналітики Франк Пабіан та Джек Ліу цікавляться «синдромом втомленої гори» північнокорейської Мантап. Цей діагноз раніше був поставлений багатьом радянським полігонам. У власній доповіді вони писали про ситуацію в КНДР: «Виходячи з потужності початкового вибуху, пост-тестових підривів і ступеня пошкоджень поверхні, які можна побачити, ми можемо припустити, що існує значне пошкодження існуючої тунельної мережі під горою Мантап».

Втім, такі пошкодження не означають, що від цього ядерного полігону у горі відмовляться. Між іншим, США так само не відмовилися від випробувального майданчика у Неваді після землетрусів.

Попередні випробування проходили через так званий «північний портал» до підземних тунелів, але навіть якщо ці тунелі руйнувалися, вчені Північної Кореї, як і раніше, могли б використовувати тунельні комплекси, пов’язані з «південними» та «західними» порталами, повідомляють аналітики.

Китайські вчені попередили, що ще одне випробування, яке відбудеться під горою, може призвести до катастрофи через радіацію, яка вивільниться після руйнації гори. Якщо це станеться, то велика частина території аж до Китаю буде непридатною до життя через радіаційне зараження.

Окрім цього, існують припущення, що ядерні випробування, котрі супроводжуються вибухами, можуть призвести до виверження вулкану Пекту, який розташований на китайсько-корейському кордоні.

Дякуємо: depo.ua

(Visited 26 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*