В Україні навчилися знешкоджувати російські снаряди

Державний концерн «Укроборонпром» почав серійне виробництво спеціальної системи «Оберіг-С», яка буде захищати бійців від радіокерованих вибухових пристроїв. Система глушить роботу радіопристроїв, які приводять в дію детонатор вибухівки.

ЯК ПРАЦЮЄ СИСТЕМА? «Оберіг-С» може заглушити сигнал, який передається через радіостанцію або мобільний телефон в діапазоні від 20 до 4000 Гц. Протимінну систему можна встановлювати на бронетехніку або автотранспорт. Це дозволить захистити колону від фугасів і мін на радіоуправлінні.

«Оберіг» також можна встановлювати на стаціонарний об’єкт: лікарню, склад боєприпасів або блокпост для захисту цих об’єктів від терактів.

ПОХІДНИЙ ВАРІАНТ. Крім масивних стаціонарних установок розробники створили полегшену версію системи – «Оберіг-Н». Його можуть переносити двоє людей. Таку систему можуть використовувати в роботі сапери і бійці під час проведень спецоперацій.

Якщо система успішно пройде державні випробування, то її почнуть використовувати в українській армії.

В Україні навчилися знешкоджувати російські снаряди. Що придумали фахівці?

ДЛЯ РОЗВІДКИ. Іншою розробкою концерну – радіопеленгатором «Сектор Р-677» українські бійці користуються з 2015 року. Зараз з’явилася мобільна версія цього пристрою, за допомогою якого можна визначати напрямок радіовипромінювання.

Пеленгатор вловлює радіохвилі, встановлює їх напрямок і виробляє цифрову обробку сигналів. Такі прилади дозволяють вести постійне спостереження за короткохвильовими радіостанціями противника, відстежувати його положення і активність.

Ще одна перевага українського радіопеленгатора в тому, що запустити його в роботу можна за кілька годин, в той час як для розгортання інших, застарілих моделей було потрібно не менше доби.

Розробники стверджують, що ця техніка створена з урахуванням сучасних методів вимірювань і цифрової обробки радіосигналів.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com