В Амстердамі винесли вирок найнебезпечнішому злочинцю Європи

Нідерландський суд засудив до довічного ув’язнення Віллема Холлеедера. Європейські ЗМІ називають його «улюбленим злочинцем голландців». Про нього навіть зняли фільм. Як гангстерові вдалося завоювати таку популярність?

ЩО ТРАПИЛОСЯ? «Обвинувачений був тим, хто безсоромно і абсолютно холоднокровно вирішував, кому залишитися в живих, а кому – померти». Цією фразою голландський суддя завершив винесення вердикту 61-річному Віллему Холлеедеру, якого називали главою злочинного світу Нідерландів. У липні 2019-го його засудили до довічного ув’язнення.

Холлеедера визнали винним в п’яти замовних і одному умисному вбивствах. Викрити злочинця допомогли рідні сестри – Соня і Астрід. Остання навіть встигла написати книгу під назвою «Зрадниця. Як я відправила брата за ґрати».

ПОЧАТОК ШЛЯХУ. Віллем Холлеедер народився в Амстердамі в 1958 році. Його дитинство складно назвати благополучним: батько втратив роботу через пияцтво, і Віллему довелося піклуватися про себе самому. Будучи підлітком, він приєднався до банди, яка працювала на власників будинків і земельних ділянок. Основним заняттям банди було виганяти самоселів і залякувати боржників. У той же час, хлопці не гребували і пограбуваннями. Серед товаришів по ремеслу Холлеедер отримав прізвисько «Ніс» (у нього дійсно великий ніс).

В Амстердамі винесли вирок найнебезпечнішому злочинцю Європи. За що його судили?ВИКРАДЕННЯ СТОЛІТТЯ.Всесвітню популярність Віллем Холлеедер отримав в 1983 році. Разом з чотирма напарниками він викрав главу легендарної пивоварної компанії Heineken International Фредді Хайнекена. Викрадачі три тижні тримали мільйонера і його водія на покинутому складі, після чого отримали викуп у 35 млн голландських гульденів (близько 17 млн ​​доларів).

Отримавши гроші, Холлеедер зі співучасниками поїхали до Франції, де їх незабаром заарештували. До речі, з усієї суми викупу поліція виявила трохи більше чверті. Що трапилося з рештою грошей, досі невідомо: злочинці або витратили їх, або сховали.

В Амстердамі винесли вирок найнебезпечнішому злочинцю Європи. За що його судили?

ЗАГАЛЬНИЙ ЛЮБИМЧИК. Вийшовши на свободу в 1992 році, Холлеедер став однією з найавторитетніших фігур в злочинному світі Нідерландів. У 2007 році він знову потрапив за ґрати – за вбивство агента з нерухомості Віллема Ендстри, який «зливав» поліції дані про гангстера.

Однак на той час Холлеедер вже став, за висловом видання De Telegraaf, «загальним амстердамським улюбленцем». Перебуваючи за ґратами, він подав до суду на творців голлівудського фільму «Викрадення Фредді Хайнекена». Гангстерові не сподобалося, що у фільмі не згадується його ім’я.

Вийшовши з в’язниці в 2012 році, Холлеедер став справжнім тусовщиком. Він ходив по телешоу, заснував мотоциклетний клуб, вів колонку в модному журналі і навіть записав пісню разом з відомим голландським репером Lange Frans.

ЗНОВУ ЗА ГРАТАМИ. Світське життя Віллема Холлеедера закінчилося в травні 2013 року. Гангстера знову заарештували – цього разу за вимагання. Це була справжня спецоперація – Холлеедера «брали» 450 поліцейських і солдатів голландської армії. Після арешту сестра Віллема, Астрід, відвідуючи брата у в’язниці, таємно записала на диктофон, як він розповідає про вчинені вбивства. Визнання брата жінка передала поліції. Пізніше свідчення проти гангстера дали також його колишня подруга і двоє подільників.

Суд прийшов до висновку, що образ «загального улюбленця» був обманом. Холлеедера визнали небезпечним психопатом з безліччю личин, які він міняв в залежності від поставленої мети.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com