ТОП 10 правил офісного етикету

Офіс — це місце, де багато хто з нас проводять більшу частину часу. Логічно, що для нього також існують правила етикету. HeadHunter Україна зібрав 10 порад ввічливої ​​поведінки серед колег.

  • Приходячи в офіс, відразу ж вітайте колег нейтральним «доброго ранку/день». Обов’язково відповідайте на вітання тим же. Протягом дня вітайте всіх, навіть якщо особисто з кимось не знайомі — кивок, посмішка, доброзичливий погляд. Не страшно, якщо з кимось ви привітаєтесь кілька разів. При цьому, при сучасному темпі життя правила етикету можуть частково спрощуватися, однак діловий етикет залишається. Не сумнівайтеся — хороші манери принесуть користь вашій кар’єрі.
  • Рукостискання — річ необов’язкова, але прийнята в діловому співтоваристві. І це єдиний допустимий тактильний контакт. Ініціювати його може старший за посадою осіб, причому неважливо чоловік це чи жінка.
  • Верхній одяг прийнято залишати в гардеробі, а не вішати на спинку стільця і ​​тим більше не залишати на столі. Це ж стосується і парасольок. Їх не прийнято сушити прямо в робочому кабінеті, створюючи перешкоди для оточуючих.
  • Заходячи в службовий кабінет колеги, стукати в двері не потрібно — таким чином, ви даєте йому зрозуміти, що не підозрюєте його в сторонніх заняттях. Стукати прийнято в кабінет керівника в разі відсутності секретаря. Якщо шеф говорить по телефону, але жестом показує, що можна увійти — заходите.
  • Приводьте себе в порядок тільки в туалетній кімнаті. Що стосується парфумів — для офісу користуйтеся легкими. Пам’ятайте: аромат не повинен пахнути на весь офіс, він повинен залишатися тільки у вашій інтимній зоні (20-40 сантиметрів), яку не прийнято порушувати в діловому середовищі.
  • Рабочее місце повинно говорити про вашу професію, а не про вас як про особистість. Не потрібно тримати на увазі вишиті бісером картини, реконструкції Другої світової війни або сканворди. Для цього є закриваються ящики.
  • Для довгої серйозної розмови по телефону виходите із загальної кімнати туди, де вас ніхто не почує. Це ж стосується дзвінків від батьків, дітей і друзів. По-перше, це відволікає від роботи колег, по-друге, ви ризикуєте стати об’єктом для обговорень. В офісі ставте телефон на вібро або беззвучний режим. Якщо ж запальний рингтон дзвонить у колеги в його відсутність — не вимикайте його самостійно, дочекайтеся повернення і ввічливо попросіть поставити телефон на беззвучний режим.
  • Якщо ви телефонуєте начальнику, то першим трубку кладе саме він. Якщо розмовляють два рівних по статусу людини, то першим кладе трубку той, хто подзвонив. Це ж правило стосується і ділової переписки.
  • Їжа на робочому місці — табу. Якщо ж у вашому офісі відсутній місце для прийняття їжі та доводиться обідати прямо за комп’ютером, уникайте страв з гострими запахами. Якщо вже з колегами можна якось домовитися, то партнери або клієнти не повинні бачити ваші перекушування або відчувати не вивітрився запах. 
  • Чай і кава на робочому місці цілком припустимі, але чашка повинна бути максимально нейтральною, без веселих написів або фривольних картинок (ідеально брендована, з логотипом компанії. Якщо інше не передбачає корпоративна культура); бути чистою, без слідів помади, залишків кави або завареного по третьому колу пакетика чаю; стояти на підставку, а не на робочих документах або просто на столі.

Дякуємо: bdzhola.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com