Сорос: чому мільярдера звинувачують у втручанні в політику держав?

Мільярдер і меценат засвітився в багатьох міжнародних скандалах. Його звинувачують в спробах знищення національної ідентичності європейців, а також втручанні у внутрішню політику держав.

ФАКТ. Джордж Сорос – відомий мільярдер і меценат. Він є прихильником теорії «відкритого суспільства», саме тому Сорос приділяє багато уваги захисту прав меншин. Більш ніж в 30 країнах, в тому числі в Україні, діє Фонд Сороса, який займається розвитком і підтримкою принципів «відкритого суспільства». Протягом своєї діяльності Сорос підтримував чорношкірих в ПАР, дисидентів Східної Європи, правозахисні організації, ЛГБТ.

КРИТИКА. Сороса постійно звинувачують у втручанні в справи держав і грубих спробах нав’язати країнам, особливо європейським, принципи «відкритого суспільства». Прихильники конспірологічних теорій вважають, що Сорос хоче змінити світ за своїм розумінням. Противники політики мільярдера заявляють, що діяльність його фонду націлена на молодь, а головна мета – змінити світоглядні установки молодого покоління.

Якщо Україна в 2014 році без роздумів прийняла допомогу мецената, то Британія не в захваті від підтримки Соросом кампанії проти виходу країни з Євросоюзу. Сам мільярдер заявив, що буде і далі підтримувати противників Brexit, оскільки вважає, що референдум 2016 року був великою помилкою. Сороса також вважають головним спонсором революцій, в тому числі в Україні та Грузії. За словами обізнаного джерела, діяльність Міхеїла Саакашвілі в Україні також фінансується мільярдером.

ЗАБОРОНА. Як відомо, Сорос народився і ріс в Угорщині. Маючи єврейське коріння, під час Другої світової війни йому дивом вдалося врятуватися.

У 1984 році Угорщина стала однією з перших країн, в якій мільярдер відкрив свій фонд. Однак в 2017 році влада Угорщини розгорнула активну діяльність проти Сороса. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Сорос втручається в передвиборну кампанію. Він також звинуватив мільярдера в підтримці міграції, заявивши, що Сорос хоче таким чином знищити національну індивідуальність жителів Європи.

Заборонити діяльність фонду мають намір і в Вірменії. Це питання парламент планує розглянути в 2018 році. В Австрії почали пильно спостерігати за діяльністю Фонду Сороса восени 2017 року, звинувативши його в спробі «підірвати демократію нації». Складні відносини у мільярдера і з Ізраїлем.

МЕЦЕНАТ АБО ДИКТАТОР? Безумовно, благодійну діяльність Джорджа Сороса заперечувати не можна. Експерти відзначають, що саме завдяки його підтримці стало можливим функціонування ряду важливих проектів і організацій в сфері науки, охорони здоров’я та боротьби з корупцією. Однак втручання мільярдера в справи держав, а також агресивне просування цінностей «відкритого суспільства» в країнах Східної Європи теж заперечувати не можна.

Читайте також: КРАХ ФЕЙСБУКА І ГУГЛА: БАГАТІ ІНВЕСТОРИ ПЕРЕДБАЧИЛИ ДОЛЮ ДВОХ КОМПАНІЙ

Поделиться

https://uk.etcetera.media

(Visited 3 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*