Сьогодні вночі земляни побачать пік зорепаду Оріоніди

Астрономи обіцяють жителям Землі зорепад 21 жовтня: за годину можна буде нарахувати до 20 метеорів із сузір’я Оріона

Depo.Життя

Сьогодні 13:59

ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Московський планетарій.

«У найближчі вихідні досягне свого максимуму метеорний потік в сузір’ї Оріона – Оріоніди. Метеорний потік Оріоніди пов’язаний з кометою Галлея (1Р/Halley). Останній раз вона пролітала повз Землі в 1986 році, проте її осколки, що відірвалися, щорічно досягають земної атмосфери двічі в рік, утворюючи метеорні потоки: навесні – Травневі Акваріди, а восени – Оріоніди», — сказано в повідомленні.

Частинки метеорного рою Оріонід врізаються в земну атмосферу на швидкості близько 66 км/с. Тому самі метеори досить швидкі і часто залишають сліди. Зазвичай вони мають білий колір, але іноді серед них трапляються і червоні, синьо-зелені, жовті й жовтогарячі метеори з яскравістю близько +2,5 m зоряної величини.

«Спостерігати Оріоніди найкраще з опівночі до ранку, в південно-східній частині неба при ясній погоді. Максимум яскравих падаючих зірок – до 15-20 метеорів на годину за прогнозами Міжнародної Метеорної Організації. Місяць у цей момент буде за горизонтом і спостереженням не завадить», — сказано в повідомленні.

Карта сузір'їв / earthsky.org

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Дякуємо: depo.ua

(Visited 7 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*