Скандальний бізнесмен розповів про схеми Порошенка

Колишній голова правління холдингу «Енергомережі» Дмитро Крючков на засіданні Солом’янського районного суду щодо обрання йому запобіжного заходу розповів про корупційні схеми в оточенні Петра Порошенка і про хабарництво в НАБУ.

(АНТИ) КОРУПЦІОНЕРИ

Що розповідає Крючков? Дмитро Крючков розповів, що очолювана ним компанія «Енергомережі» давала хабар директору НАБУ Артему Ситнику. За його словами, глава антикорупційного бюро отримав від холдингу 500 тис. доларів «за сприяння в слідстві». Крючков запевняє, що за цим фактом проти Ситника порушили справу.

Що говорить влада? НАБУ поки що ніяк не відреагувало на звинувачення Крючкова. На сайті відомства є тільки повідомлення про обрання запобіжного заходу колишньому главі «Енергомережі». Зате ДБР почало досудове розслідування щодо Ситника. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора України Лариса Сарган.

ТРЕБА ДІЛИТИСЯ!

Що розповідає Крючков? За словами Дмитра Крючкова, в кінці 2014 року РНБО розглядала питання про скорочення споживання електроенергії в пікові періоди. За підсумками засідання секретар Ради Олександр Турчинов доручив Мінпаливенерго провести конкурс з добору компаній для імпорту електроенергії. В ході конкурсу було обрано дві фірми: ДТЕК і «Енергомережі». Відразу ж після укладення контрактів на постачання електрики до Крючкова нібито приїхали «люди від Порошенка» (прізвищ він не назвав) і запропонували поділитися частиною корпоративних прав. Після цього, за словами Крючкова, він зустрівся з близьким соратником Президента, народним депутатом Ігорем Кононенком, який запропонував «спільні умови по роботі ряду обленерго і ТЕЦ, які мають державні частки». Надалі Кононенко неодноразово зустрічався з Крючковим «на підставі телефонних розмов з Президентом». На прохання Кононенка Крючков зустрічався також з главою НКРЕКП Дмитром Вовком, щоб ввести його «в суть справи».

Що говорить влада? В РНБО вже заявили, що на засіданні 4 листопада 2014 роки не давали ніяких доручень Мінпаливенерго з приводу проведення конкурсів. Крім того, на той момент Олександр Турчинов не був секретарем РНБО – він прийшов на цю посаду тільки 15 січня 2015 року.

ВСЕ ПІД КОНТРОЛЕМ

Що розповідає Крючков? За словами колишнього глави «Енергомережі», йому належить тільки 25% акцій компанії. Решту контролює через офшори депутат від БПП Юрій Буглак, а через нього – Ігор Кононенко та Петро Порошенко.

Що говорить влада? Ні Юрій Буглак, ні фракція БПП поки що ніяк не відреагували на заяви Крючкова.

СПРАВА НА ЗАМОВЛЕННЯ

Що розповідає Крючков? Колишній глава «Енергомережі» впевнений, що справу проти нього інспірував особисто Петро Порошенко. Нібито після того, як Крючков відмовився сприяти Ігорю Кононенку в приватизації підприємства «Центренерго», чинний Президент доручив НАБУ почати виробництво. За словами Крючкова, Генпрокуратура вивчила обставини і відмовилася відкривати справу, а глава САП Назар Холодницький «за три дні вивчив і відкрив».

Що говорить влада? Президент Петро Порошенко запевняє, що ніколи не бачив Дмитра Крючкова і ніколи в житті з ним не розмовляв. На думку Президента, заяви колишнього глави «Енергомережі» – це передвиборча технологія Володимира Зеленського.

Нагадаємо, Дмитра Крючкова затримали в аеропорту «Бориспіль» 15 квітня 2019 року. НАБУ підозрює його в махінаціях в енергетичній сфері та присвоєння 346 млн гривень. Детальніше про те, хто такий Дмитро Крючков, читайте в матеріалі EtCetera.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com