Щоб не було соромно: топ-5 книг для розширення словникового запасу

Підпишись на нашу сторінку у ФБ

У сучасному світі “смайлики”, меми та gif’кі все частіше замінюють слова в спілкуванні. Але це аж ніяк не означає, що не потрібно вдосконалювати свій словниковий запас, адже в момент, коли доведеться вийти офлайн, за яскравими картинками сховатися не вдасться.

Для збільшення словникового запасу підходять будь-які книги, особливо словник. Для сучасної панянки, яка прагне поглибити і розширити активну словникову базу, необхідно навчитися працювати зі словниками. Завдяки їм відкриваються абсолютно нові слова і поняття, про які раніше можна було тільки здогадуватися. Заступник директора “Школи панянок”, а також експерт шоу “Від пацанки до панянки” на Новому каналі Андрій Бурлуцький підготував топ-5 книг, які допоможуть збагатити словниковий запас.

Тільки спробуйте задуматися: словниковий фонд української мови близько 200 000 слів. Скільки з них ми використовуємо? На жаль, мало. До трьох тисяч в кращому випадку, а в решті випадків 2000, 1000 або 500 … Отже, якщо звертатися до тлумачного словником, можна засвоїти нові слова і поняття, також навчитися давати правильні визначення“, – розповів Андрій Бурлуцький.

Робота з орфоепічними словниками поліпшить ситуацію з наголосами в словах, а фразеологічний словник допоможе у формулюванні думки. Класична література, хоча б за шкільною програмою, також стане в нагоді, але за умови щоденного читання вголос близько 20 хв. Я раджу сучасним панянкам читати художню літературу, періодику, журнали, інтернет у близькій їм тематиці: мода, стиль, новини зіркового життя і тому подібне“, – зазначив він.

Далі експерт запропонував 5 цікавих книг, з яких, на його думку, слід почати вдосконалювати свою мову.

Іван Нечуй-Левицький “Кайдашева сім’я”

Іронічна історія, яка викриває великі соціальні проблеми. Історія про те, як живеться великій родині, завжди актуальна, а розкішна українська, якою оперує автор, назавжди змінить ваше ставлення до рідної мови.

Наталія Клименко, Петро Мельник-Крисаченко “Українська легко!”

Якщо ти хочеш назавжди позбутися від суржику, то ця книга саме для тебе. Гарне ілюстроване видання, яке на простих і яскравих прикладах розповідає, які слова та в якому контексті варто вживати. Таку книгу можна вибрати і в якості подарунку – це той випадок, коли відома приказка дійсно вірна.

Ліна Костенко “Вірші”

Ліну Костенко по праву вважають душею сучасної української літератури. Її тексти дуже пронизливі, а мова неймовірно мелодійна. Твори письменниці хочеться перечитувати знову і знову, а велика кількість її віршів уже давно розібрана на цитати, які “гуляють” по просторах інтернету.

Ернест Хемінгуей “Старий і море”

Невелика книга з великим вмістом. Історія про те, як найбільше досягнення в житті може стати і найбільшим прокляттям. Це непроста історія про старого рибалку Сантьяго, яка збагатить не тільки словниковий запас, а й духовний світ читача.

Грегорі Девід Робертс “Шантарам”

Історія життя, яка здатна перевернути світ. Головний герой роману через сімейні негаразди втратив життєві орієнтири і перетворився в наркомана і грабіжника. Його засудили за ряд злочинів, проте він втік з австралійської в’язниці, де повинен відбути дев’ятнадцятирічний термін. З фальшивими документами на ім’я Ліндсея Форда він біжить до Індії в Мумбаї, і саме там починається найважливіший шлях у його житті.

Дякуємо: vsviti.com.ua

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com