Що чекає політиків, які програли в першому турі президентських виборів

Специфіка президентських перегонів у тому, що ні другого, ні третього місця в цьому змаганні немає. Переможець буде тільки один. Але президентськими виборами політичне життя не закінчується. І навіть у тих, хто програв у першому турі, – є перспективи. Etcetera підсумовував інформацію про те, як може скластися майбутнє політиків, які посіли верхівку рейтингу за підсумками першого туру президентських виборів. Ми спробували оцінити ближню (кого підтримають кандидати в другому турі) і далеку (парламентські вибори восени 2019 роки) перспективи топ-кандидатів.

Михайло БАСАРАБ, політолог:

Кандидати, які не пройшли в другий тур виборів Президента, але отримали близько п’яти і більше відсотків, звичайно ж, скористаються нагодою сформувати свій список на парламентських виборах. Вони спробують конвертувати підтримку на парламентських виборах у кількість депутатів в наступному скликанні Верховної Ради.

Анатолій ГРИЦЕНКО: невдале злиття

БЛИЗЬКО. Союз з Садовим виявився невдалим рішенням: він не приніс бажаного сумарного ефекту рейтингів двох кандидатів. Чому це сталося – можна сперечатися, але це вже не так важливо. У результаті Анатолій Гриценко відмовився підтримувати Петра Порошенка в другому турі. Але і про підтримку Зеленського поки мовчить.

ДАЛЕКО. Анатолію Гриценку необхідно спробувати конвертувати свої 7% у прохідний бал на парламентських виборах, але робити це йому доведеться в компанії Андрія Садового та інших своїх «попутників» на президентських виборах на кшталт Миколи Томенка, Віктора Чумака, Миколи Катеринчука. При цьому у кожного з них вистачає своїх політичних амбіцій, але електоральний ресурс невеликий, – зазначає «Деловая столица».

«При цьому сам Гриценко вже давно славиться невмінням створювати стійкі політичні союзи і в цілому погано уживався характером, у зв’язку з чим навіть нинішні 7% за даними екзитполів не гарантують його політсилі подолання 5% прохідного бар’єру на виборах до Ради», – підкреслює видання.

Ще одна інтрига: чи продовжить Гриценко співпрацю з Садовим. Перспективи на виборах до Верховної Ради у обох учасників альянсу можуть виявитися примарними.

Олег ЛЯШКО: втрата темпу

БЛИЗЬКО. Очевидно, що ідея передвиборного турне по Україні на особистому автобусі не спрацювала. Поки що кандидат, що програв у першому турі, не заявив про підтримку в другому турі ні Зеленського, ні Порошенка. Але сумнівно, що така заява допоможе тому чи іншому кандидату. Можливо, буде краще, якщо виборці лідера Радикальної партії 21 квітня зроблять свій вибір самі.

ДАЛЕКО. 4,5% у першому турі не дають Олегу Ляшко відчувати себе впевнено перед парламентськими виборами.

«Надолужувати згаяне під парламентські вибори Ляшко буде вкрай непросто – у ласого на популізм виборця з’явився новий кумир в особі Зеленського, та й Тимошенко буде намагатися взяти своє на парламентських виборах», – пише «Деловая столица».

Невисокий результат у першому турі ставить перед політиком дилему: балотуватися по мажоритарному округу в рідній йому Чернігівській області чи спробувати провести в Раду свою партію (що ризиковано). Оглядач ДС вважає, що «після цих виборів і перед Ляшко, і перед Гриценко замаячила примара не просто поразки на парламентських виборах, а й заходу політичної кар’єри». І таке припущення не позбавлене підстав.

Юрій БОЙКО: надія на схід

БЛИЗЬКО. Юрій Бойко зайняв у першому турі четверте місце. Він відчуває себе дуже впевнено і заявляє про «аномальний результат» у Донецькій області. Отримані ним 12% голосів виборців могли б змінити баланс сил у другому турі 21 квітня, проте цінності Бойко несумісні з європейським курсом, який декларують обидва інші лідери гонки. Тим не менш, оскільки електорат у Бойка протестний, отримати голоси цих людей більше шансів у Зеленського.

ДАЛЕКО. Без сумніву, Юрій Бойко зі своєю політсилою має хороші шанси на парламентських виборах восени. Особливо якщо йому вдасться довести виборцям, що саме він (а не Вілкул) є основним носієм «регіональних» цінностей. Тим більше, що на думку політолога Володимира Волі, примирення і об’єднання Юрія Бойка з колишніми соратниками з «Опоблоку» неможливе.

Ігор СМЕШКО: за країну соромно

БЛИЗЬКО. Колишній начальник СБУ отримав у першому турі близько 6%, що стало несподіванкою для багатьох політоглядачів. Тепер питання у тому, як він розпорядиться такою серйозною підтримкою. Зовсім недавно експерти відзначали, що в другому турі в голосах виборців Ігоря Смешка найбільше може бути зацікавлений діючий президент. Але сам кандидат, схоже, відкинув таку можливість. Про те, що йому соромно за стан справ у державі, він зробив кілька заяв на своїй сторінці у Фейсбуці.

Ігор СМЕШКО, екс-кандидат у Президенти України:

Я роблю все можливе, щоб ця політична влада закінчила своє існування. Фактично, це той осколок влади, яка з 2005 по 2010 рік зраджувала сподівання українців, які надіялися на реальну побудову демократії, на знищення бідності, відновлення правової культури і взагалі верховенство права у країні.

ДАЛЕКО. Чи буде Ігор Смешко використовувати підтримку виборців для виборів до Верховної Ради, поки невідомо. Як і те, в які альянси він може вступити в майбутньому.

Юлія ТИМОШЕНКО: усе складно

БЛИЗЬКО. У день виборів з’явився інсайд про те, що нібито між штабами Юлії Тимошенко і Володимира Зеленського ведуться переговори про об’єднання. І нібито Юлії Володимирівні в обмін на підтримку запропонують крісло прем’єр-міністра. Однак цю інформацію незабаром спростував і сам Зеленський, і представники його штабу.

Дмитро РАЗУМКОВ, спікер штабу Володимира Зеленського:

Про яке прем’єрство (Юлії Тимошенко – EtCetera) ми можемо зараз говорити, якщо прем’єрство – це, першою чергою, угода і коаліція у ВерховнійРаді. При всій повазі, але у Юлії Володимирівни не вистачає «багнетів». А партія «Слуга народу» у великому обсязі з’явиться тільки восени.

Залишається додати, що перспектива об’єднання зусиль Тимошенко і Порошенка виглядає неймовірною через давні протиріччя між політиками.

ДАЛЕКО. У першому турі Юлія Тимошенко посіла третє місце з 13,5% голосів виборців. Це дуже невисокий результат для політика такого рівня. На думку політолога Сергія Гайдая, причина в тому, що Юлія Володимирівна не змогла залучити на свою сторону жителів великих міст, середній клас.

POLITICUS, телеграм-канал:

Найбільш харизматичний і напористий політик України програла треті президентські вибори поспіль. А значить, її найбільша мрія – стати главою держави – вже ніколи не збудеться. Четвертого шансу вже не буде. Електорат Юлі спирається на людей 65+, багато з яких можуть не дожити до наступних виборів. А значить, їй залишається лише взяти велику фракцію в парламенті і збирати політичні дивіденди під дахом Верховної Ради. Раптом ще пощастить стати спікером. У неї ще одна велика проблема – союзників не залишилося. За неї не «вписався» жоден з кандидатів. А головне, Вона не отримала жодної допомоги від глави МВС Арсена Авакова.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com