Що чекає на Народний фронт на парламентських виборах

Одна з найбільших фракцій чинного парламенту до 2019 року розгубила майже всю підтримку. Сьогодні в партійному керівництві вирішують, як бути далі та з ким об’єднуватися. EtCetera розбирався, яке майбутнє чекає на «Народний фронт».

ФАКТ. Народний депутат від «Народного фронту» Георгій Логвинський в ефірі «Громадського» заявив, що політична сила, скоріш за все, не братиме участь у парламентських виборах у звичному складі. За його словами, партію чекає ребрендинг та ймовірне об’єднання з іншими політичними гравцями. Нардеп не виключив об’єднання з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом та Юлією Тимошенко.

НЕПРАВИЛЬНО ЗРОЗУМІЛИ. Пізніше на своїй сторінці в Фейсбуці Георгій Логвинський написав, що озвучена ним інформація – це його особиста думка, а не плани та позиція «Народного фронту». За його словами, журналісти неправильно його зрозуміли, він не казав, що партія припиняє існування.

Георгій ЛОГВИНСЬКИЙ, народний депутат:

Дана фраза (про ребрендинг та об’єднання, – EtCetera) базується на тому, що «Народний фронт», з його сильними лідерами і командою, в майбутньому може стати основою для об’єднання сил і політиків, які сповідують демократичні та європейські цінності і євроінтеграційний курс України.

Втім, «Народний фронт» все ж таки проводить консультації щодо свого майбутнього. Про це заявив народний депутат Сергій Пашинський. За його словами, партія шукає союзників, серед яких може опинитися і чинний прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Нардеп додав, що перемовини від імені «Народного фронту» веде Арсеній Яценюк.

Прорвали фронт: що чекає на партію Яценюка на парламентських виборах

ЩО БУДЕ З ПАРТІЄЮ? Наразі рейтинг «Народного фронту» – не більше 1%. Зрозуміло, що з таким показником партія не може претендувати на місця в парламенті. Політичний аналітик Руслан Бізяєв в коментарі EtCetera зазначив, що подальша доля «Народного фронту» залежить від того, що вирішить міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Руслан БІЗЯЄВ, політичний аналітик:

З «Народного фронту» він єдиний, у кого є інструменти для впливу на ситуацію – політичний, економічний (за рахунок впливу на Кабмін) та силовий. Якщо у Петра Порошенка з цим є проблеми, то в Арсена Борисовича все добре. Саме він буде приймати рішення, чи піде партія на вибори в класичному вигляді, або, як сказав Логвинський, її чекає серйозний ребрендинг.

На думку експерта, скоріш за все, на «Народний фронт» чекає ребрендинг. Похід на вибори з таким антирейтингом, як у партії, Руслан Бізяєв назвав самогубством.

Прорвали фронт: що чекає на партію Яценюка на парламентських виборах

ВСЕ МОЖЛИВО. Соціолог, політичний експерт, засновник дослідницької компанії ActiveGroup Андрій Єременко зазначає, що в «Народному фронті» зібралися різні депутати з різними інтересами. Більшість з них обиратимуть, як іти на вибори. Також для партії важливо, за яким законодавством проходитимуть вибори.

Андрій ЄРЕМЕНКО, політичний експерт:

Щоб «Народний фронт» міг зберегтися як єдина більш-менш виразна сила, їм однозначно треба входити до якихось блоків. Інакше у них просто немає шансів на перемогу. Втім, у партії є величезна кількість поважних людей, які здатні, по-перше, самостійно повигравати округи, а по-друге, самостійно приєднатися до списків різних політичних проектів.

Прорвали фронт: що чекає на партію Яценюка на парламентських виборах

Експерт вважає, що як мінімум третина складу «Народного фронту» збережеться у наступному скликанні парламенту. А може, навіть і половина. Але вони попадуть до Верховної Ради за різними списками і з різними гаслами. Андрій Єременко не виключає, що залишки партії можуть об’єднатися і з Гройсманом, і з Тимошенко.

Андрій ЄРЕМЕНКО, політичний експерт:

Все буде залежати від того, як проходитиме це об’єднання. З одного боку, Гройсман з Яценюком постійно говорять компліменти один одному. Якщо ж подивитися, що вони робили на посаді прем’єра, я б сказав, що це взаємовиключні речі. Яценюк проводив ліберальні реформи, знижував податки, а при Гройсмані податки тільки ростуть.

На думку експерта, навряд чи «Народний фронт» об’єднається з «Батьківщиною» у повному складі, однак окремі депутати точно будуть у списках партії Юлії Володимирівни.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com