Радуцький: що потрібно для впровадження страхової медицини в Україні

У бесіді з EtCetera президент приватної клініки «Борис» Михайло Радуцький розповів про те, як виконує свої зобов’язання НСЗУ і що потрібно для впровадження страхової медицини в Україні.

ДОГОВІР З НСЗУ. Приватна клініка «Борис» – одна з перших в Україні, яка підписала договір з НСЗУ. За словами її директора Михайла Радуцького, таким чином клініка вирішила підтримати медреформу, хоча і були сумніви в тому, як будуть проводити реформу.

Радуцький говорить, що зараз держава свої зобов’язання виконує повністю – гроші в «Борис» приходять вчасно і без затримок.

ВАКЦИНАЦІЯ. Механізм видачі вакцин приватним клінікам не врегульовано. І це є проблемою.

Михайло РАДУЦЬКИЙ, директор клініки «Борис»:

Я при кожній зустрічі із пані Супрун та паном Ковтонюком кажу, що ці речі не можна затягувати. З 1 квітня дуже велика проблема, тому що люди, маючи декларацію, не можуть бути провакциновані безкоштовною державною вакциною.

До 1 квітня вони могли піти в комунальну поліклініку і отримати вакцину, а зараз такої можливості немає, тому що без підписаної декларації скористатися послугою неможливо.

ВПРОВАДЖЕННЯ СТРАХОВОЇ МЕДИЦИНИ. Для того щоб в Україні почала працювати страхова медицина, потрібно відмовитися від популістських гасел і «напівзаходів». Для її впровадження необхідно декілька кроків:

По-перше, здійснити перепис населення, якого в Україні не було з 2001 року. Коли чиновники говорять, що 3,5% ВВП для медицини – це мало, потрібно спочатку розуміти, про які суми мова і на яку кількість людей вони розраховані.

Михайло РАДУЦЬКИЙ, директор клініки «Борис»:

Ми не знаємо, скільки у нас населення. На жаль, немає Криму та втрачена частина Донецької та Луганської областей. Також ми не знаємо, яка кількість людей перебуває за кордоном. За різними оцінками, це – від 3 до 9 мільйонів. Нас точно не 42 мільйони.  Якщо чесно до цього підходити, то може виявитися, що у нас не 3,5% ВВП йде на медицину, а суттєво більше. Розмови про страхову медицину без перепису населення дають можливість красти гроші при будь-якій владі.

По-друге, запровадження страхової медицини нереально без наявності протоколів надання медичної допомоги. Коли відсутні протоколи і не визначені стандарти якості, то неможливо порахувати, скільки коштує те чи інше лікування.

Михайло РАДУЦЬКИЙ, директор клініки «Борис»:

Протоколи мають бути національні, затверджені  Кабінетом Міністрів, юстовані та українською мовою. На сайті МОЗ розміщені міжнародні протоколи англійською мовою, чиновники кажуть: «беріть і користуйтеся». Проте у нас є державна мова. Крім того, чому лікарі мають користуватися протоколами, які ніким не затверджені, навіть самим МОЗ?

По-третє, необхідний аудит матеріально-технічної бази і людських ресурсів. Зараз ситуація виглядає приблизно так: навіть якщо в якійсь лікарні перебуває рентген-апарат, що не працює кілька десятків років, то його неможливо списати. Тому: коли говорять, що кожній людині при запаленні легенів потрібно робити рентген, то, за документами, це можливо здійснити в кожній лікарні, а за фактом – все зовсім не так.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com