Простий спосіб зміцнити здоров’я печінки

Нове дослідження показало, що регулярна фізична активність і уникнення малорухливого способу життя допомагають зменшити небезпеку відкладення жиру в печінці.

Роль фізичних вправ у профілактиці та лікуванні неалкогольної жирової дистрофії печінки (ускладнення ожиріння) добре вивчена. До недавнього часу вчені сфокусували увагу на терапевтичній користі помірних та інтенсивних фізичних вправ. В ході нового дослідження фахівці розглянули вплив повсякденної фізичної активності на обмін речовин, зокрема на відкладення жиру в печінці.

У дослідженні взяли участь 75 некурящих добровольців у віці 18-60 років без цукрового діабету, серцево-судинних, ниркових, респіраторних і ендокринних порушень. Середній вік учасників дослідження становив 35 років, а середній індекс маси тіла – 25. Вони пройшли всебічну оцінку фізичної активності, обміну речовин, складу ділянок тіла і перевірку загальної фізичної форми.

За станом здоров’я добровольців розділили на 2 групи. Якщо в учасника дослідження відзначали 2 і менше ознак метаболічного синдрому, його відносили до категорії здорових, а якщо 3 і більше – хворих. Метаболічний синдром – це сукупність порушень, що підвищують ризик серцево-судинних захворювань: високий артеріальний тиск, високий рівень глюкози в крові, надлишок жирових відкладень навколо талії, підвищений рівень холестерину або тригліцеридів. Відповідно до цих критеріїв в дослідженні взяло участь 81% здорових і 19% хворих осіб.

Виявилося, що метаболічно здорові і нездорові особи що однаковий час перебували малорухомо, проходили за день рівну кількість кроків і однаково приділяли увагу помірним і інтенсивним фізичним вправам. Однак фізична форма метаболічно хворих осіб була значно гірше, ніж у здорових. Також у осіб з метаболічним синдромом було більше жирових відкладень в печінці.

Якщо кількість жирових відкладень в печінці збільшувалася на 1%, це призводило до підвищення ймовірності розвитку метаболічного синдрому на 37%. Крім того, кожну годину проведеного нерухомого часу в день збільшував жирові відкладення в печінці на 0,87%, а кожні 1000 пройдених кроків мала протилежний ефект.

Цікаво, що то, скільки часу людина приділяє помірним і інтенсивним фізичним вправам, не впливає на кількість жирових відкладень в печінці.

Вчені прийшли до висновку, що малорухомо проведений час і кількість пройдених за день кроків – важливі фактори, що впливають на здоров’я печінки і обмін речовин. Ці цифри говорять про користь повсякденної активності для здоров’я навіть при відсутності фізичних навантажень.

Таким чином, кількість часу, відведеного структурованим фізичним вправам, не впливає на статус метаболічного здоров’я. У той же час більше рухатися протягом дня корисно для печінки.

Джерело

Дякуємо: invaders.com.ua

(Visited 8 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*