Порошенко і Медведчук можуть стати союзниками

Політологи пророкують, що в новому парламенті буде дві опозиції: «прозахідна» в особі «Європейської солідарності» і «проросійська» в особі «Опозиційної платформи – За життя». Однак, можливо, між цими, здавалося б, непримиренними суперниками набагато більше спільного, ніж здається на перший погляд.

ДИВНІ ЗБІГИ. Політолог Олександр Кочетков в колонці для видання «Главред» припустив, що у Верховній Раді ІХ скликання політична сила Петра Порошенка планує неофіційно координувати свою діяльність з Віктором Медведчуком і «Опозиційною платформою». На думку експерта, партії мають намір «з двох сторін» протидіяти президенту Володимиру Зеленському.

Порошенко і Медведчук можуть стати союзниками. Що їх об'єднує?

До речі, подібний варіант не виключають і в президентській партії «Слуга народу». Лідер політсили Дмитро Разумков, наприклад, натякнув на «дивний унісон» в діях Порошенка і Медведчука – наприклад, під час візиту до Європарламенту.

Дмитро РАЗУМКОВ, лідер партії «Слуга народу»:

Ми це спостерігали в рамках президентської виборчої кампанії. І сьогодні це викликає певні здивування, чому так консолідовано відбуваються певні речі, у тому числі візити до Страсбурга.

Однак публічно Петро Порошенко і Віктор Медведчук ворогують одне з одним. Чи дійсно вони готові об’єднатися проти спільного ворога?

НІЧОГО НОВОГО? Про негласному співпрацю між тоді ще президентом Петром Порошенком і проросійським політиком говорили і раніше – з тих пір, як у 2014 році Медведчук увійшов до гуманітарної підгрупи на переговорах в Мінську. А в 2018 році журналісти програми «Схеми» з’ясували, що Медведчук регулярно відвідує адміністрацію президента. Утім, у прес-службі Порошенка стверджували, що під час таких візитів обговорювали тільки питання обміну полоненими.

Порошенко і Медведчук можуть стати союзниками. Що їх об'єднує?

ТІЛЬКИ ФАКТИ. Як би там не було, очевидно, що саме при Порошенкові Віктор Медведчук знову став важливою фігурою в країні. Справа в тому, що після Помаранчевої революції 2004 року колись впливовий політик почав перетворюватися в напівзабутого персонажа з минулого. На деякий час він просто «випав» з публічної політики, а створений ним у 2012 році рух «Український вибір» так і не став серйозною політичною силою. Але після 2014 року все змінилося.

По-перше, за кілька років Медведчук обріс активами. Згідно з розслідуванням «Схем», у 2017 році компанії, пов’язані з політиком, почали відігравати важливу роль на ринку скрапленого газу (у самих компаніях зв’язок з Медведчуком заперечують). Пізніше під контроль близьких до Медведчука людей потрапили телеканали «112 Україна», NewsOne і ZIK.

По-друге, Віктор Медведчук повернувся у велику політику. Він приєднався до партії «За життя», ініціював її об’єднання з частиною «Опозиційного блоку» і після 13-річної перерви повернувся в український парламент.

По-третє, незважаючи на постійні підозри в роботі на Кремль, Медведчук виявився фактично «недоторканним» для правоохоронних органів. Час від часу з боку СБУ та ГПУ звучали гучні звинувачення в антидержавній діяльності на адресу політика (наприклад, під час справи Надії Савченко), але кожен раз – без будь-якого результату.

Порошенко і Медведчук можуть стати союзниками. Що їх об'єднує?

До речі, версію про співпрацю між Порошенком і Медведчуком підтвердив і прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Володимир ГРОЙСМАН, прем’єр-міністр України:

Петро Олексійович (Порошенко – EtCetera) з екранів телевізорів говорить дуже правильні речі: ЄС, НАТО тощо. Але я точно знаю, що вони в абсолютному діалозі з Медведчуком, вони спілкуються вечорами, координуються і будуть це робити далі.

Порошенко і Медведчук можуть стати союзниками. Що їх об'єднує?

НОВИЙ ПРИВІД. Журналіст Олексій Мацука вважає, що у виборчих кампаніях 2019 років команди Порошенка і Медведчука підігравали одне одному.

Олексій МАЦУКА, журналіст:

Думаю, була розіграна така партія, що для Порошенка потрібен був спаринг-партнер, і це було погоджено з російською стороною. Це міг бути Бойко, могла бути бінарна опозиція, що є хтось «за все хороше», Україну і Євросоюз, а є – проросійський.

З тим, що Порошенко і Медведчук «кровно зацікавлені одне в одному», згоден і політолог Андрій Золотарьов.

Проросійська риторика Медведчука допомагала об’єднанню націонал-патріотичних виборців навколо Порошенка, і навпаки. Однак перемога Володимира Зеленського на президентських виборах зламала цю, зручну та вигідну для обох сторін, схему. Тому обидві політичні сили зацікавлені в ослабленні і дискредитації нового президента. Звичайно, на відкритий союз вони не підуть (це рівноцінно політичному самогубству), але неформальна координація зусиль, про яку говорять політологи, цілком можлива.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com