Навіщо в Китаї з мусульманських сімей забирають дітей?

Про те, що Китай примусово відправляє уйгурів, корінних жителів свого мусульманського регіону Сіньцзянь, в трудові табори «на перевиховання», світові ЗМІ вже не раз повідомляли. У 2018 році Пекін офіційно визнав існування таких таборів, але підкреслив, що таким чином бореться з «мусульманським екстремізмом» і гіпотетичними терористами.

Тепер Китай пішов ще далі: з мусульманських сімей силою забирають дітей, не дозволяючи батькам з ними бачитися. Куди відправляють маленьких уйгурів, і які цілі переслідує Пекін?

ВСЕ НА ВИДУ. В регіоні Сіньцзянь не можна бути уйгуром-мусульманином. Дотримання релігійних норм суворо карається: неблагонадійних громадян відправляють в «трудові табори», які насправді є концтаборами. Уйгури, що втікають звідти, розповідають, що в таборах їх б’ють, катують і експлуатують, змушуючи відмовлятися від національної ідентичності.

В регіоні вперше в світі було встановлено ​​систему цілодобового спостереження за населенням. Ті, хто поводять себе добре з точки зору влади, отримують бали, які дозволяють краще харчуватися, користуватися транспортом та іншими благами. За будь-який «проступок», навіть за комп’ютерні ігри, бали знімаються, і людина потрапляє в «чорний список».

В світі політику Китаю щодо уйгурів уже називають «етноцидом» і порушенням прав людини, проте Пекін все заперечує.

З мусульманських сімей у Китаї силою забирають дітей. Навіщо? Що потім з ними відбувається?

ПІД ОПІКУ. Масові затримання нерідко призводять до того, що в «трудових таборах» або в тюрмах опиняються обоє батьків. У тих сім’ях, де один з батьків раніше виїхав за кордон на роботу, наприклад, до Туреччини, другого з батьків часто заарештовують. Їхніх дітей вилучають із сімей і відправляють до шкіл-інтернатів. Згідно з даними ВВС, в одному з уйгурських селищ влада відібрала у батьків близько 400 дітей. Всіх їх помістили в недавно збудовану школу.

Держава стверджує, що забирає дітей під опіку, поки батьків перевиховують в трудовому таборі.

ЗЛАМАТИ ВСІХ. Всього за 2018-2019 роки в регіоні побудовано кілька сотень інтернатів. Діти в них проходять таке ж саме «перевиховання», як і дорослі – їх відучують вважати себе уйгурами і мусульманами. Побачення з батьками або іншими дорослими заборонені. У школах теж діє суворий контроль і система балів: карають за розмови на будь-якій мові, крім китайської.

Інтернати оточені парканами з колючим дротом під напругою і охороняються не гірше від таборів.

За даними доктора Адріана Зенца, німецького дослідника масових затримань дорослих уйгурів в Сіньцзяні, з 2017 року в інтернатах опинилися півмільйона дітей-мусульман. Паралельно з цим зростає кількість дорослих, які опинилися в таборах і в’язницях. Зенц зазначає, що дітей вилучають з усіх сімей, незалежно від того, заарештовані їхні батьки чи ні.

З мусульманських сімей у Китаї силою забирають дітей. Навіщо? Що потім з ними відбувається?

ЇМ ТАМ КРАЩЕ. Китайська пропаганда стверджує, що дітям в інтернатах краще, ніж удома. «Школа замінює батьків, у регіоні підтримується соціальна стабільність і мир. Діти отримують кращий догляд, одяг, мають доступ до засобів гігієни, недоступних у їх рідних селах», – говорять китайські чиновники, додаючи, що малюкам в інтернатах так добре, що вони «називають вихователів мамами».

Зенц зазначає, що уряд Сіньцзяна має намір «виховати нове покоління, відрізане від своїх історичних і культурних коренів, релігійних переконань і мови». «Усі докази вказують на те, що ми повинні назвати це культурним геноцидом», – додає він.

За матеріалами ВВС

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com