Навіщо Трампу режим НС в США

В середині травня президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, який стосується сфери комунікацій. Що це означає? З чим пов’язане таке рішення і що воно змінить для зовнішньої політики і торгівлі Сполучених Штатів?

РЕЖИМ НС. На тлі торгових переговорів з Китаєм, які зайшли в глухий кут і стали все більш запеклими, Трамп оголосив надзвичайний стан: щоб «упоратися із загрозою, пов’язаною з необмеженим придбанням або використанням у Сполучених Штатах інформаційних і комунікаційних технологій, представлених особами, які належать, контролюються або підпадають під юрисдикцію іноземних супротивників».

ЩО В НАКАЗІ? У виконавчому наказі Трампа зазначено, що державний секретар з питань надзвичайних ситуацій, уповноважений міністра торгівлі США Уілбур Росс, після консультації з іншими високопоставленими особами, блокує транзакції з використанням інформаційних або комунікаційних технологій, які «являють собою неприйнятний ризик для національної безпеки Сполучених Штатів».

Наказ прописує комерційному департаменту й іншим урядовим установам США скласти план з забезпечення режиму надзвичайного стану протягом 150 днів. За словами джерел видання International Business Times у Білому домі, розпорядження вже знаходиться на розгляді понад рік.

Трамп оголошує надзвичайний стан в США: що це означає?

НАВІЩО? Спостерігачі говорять, що цей крок є приводом для Трампа пізніше заборонити китайським компаніям (таким як HuaweiTechnologiesCo. Ltd. і ZTECorporation) вести бізнес в США. У документі немає прямих вказівок на Китай, але експерти одностайні: немає жодних сумнівів у тому, на яку саме країну націлений наказ.

Пізніше було оголошено про включення Huawei і його філій у Список організацій Бюро промисловості та безпеки (BIS). Цей «чорний список» ускладнює ведення бізнесу з американськими компаніями.

ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ? Додавання Huawei в «чорний список» означає, що американські компанії більше не можуть продавати або передавати технології Huawei без ліцензії, виданої BIS.

У виконавчому указі Трампа згадується Міжнародний закон про надзвичайні економічні повноваження (IEEPA), який дає президентові повноваження регулювати торгівлю після оголошення надзвичайного стану в країні у відповідь на будь-яку незвичайну і надзвичайну іноземну загрозу Сполученим Штатам. Крім того, він уповноважує президента блокувати транзакції і заморожувати активи для боротьби із загрозою.

Трамп оголошує надзвичайний стан в США: що це означає?

ЗАРАДИ БЕЗПЕКИ. Твердження про те, що обладнання Huawei використовується для шпигунства, були зроблені ще в 2005 році. Засновник компанії Рен Чженфей на початку 1980-х років працював інженером у Сухопутних військах Народно-визвольної армії.

У лютому 2018 року глави шести спецслужб США дали свідчення в Комітеті з розвідки Сенату США проти використання китайських телекомунікаційних продуктів (таких як Huawei і ZTE). Huawei заперечує всі ці звинувачення.

Держсекретар з надзвичайних ситуацій Уілбур Росс заявив, що рішення проти Huawei «відверне використання американських технологій іноземними компаніями на шкоду інтересам національної безпеки або зовнішньої політики США».

НЕ ПРИЙМАЙТЕ. Адміністрація Трампа звернулася до союзників США по всьому світу з проханням не приймати мережеву технологію 5G наступного покоління від Huawei. Вважається, що технології Huawei 5G можуть бути використані китайцями для шпигунства. Зусилля Трампа дали неоднозначні результати в Європі, де кілька країн, таких як Німеччина, відмовилися згорнути свої справи з Huawei.

За матеріалами International Business Times

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com