Навіщо потрібно виселяти Київську ОДА зі столиці?

Під час наради в Борисполі, на якій Президент України Володимир Зеленський представив нового губернатора Київської області, прозвучала ідея перенести апарат Київської обласної державної адміністрації за межі столиці. Президент зазначив, що чиновники зможуть розуміти проблеми області тільки тоді, коли самі будуть перебувати в області. Чи буде користь від ініціативи Зеленського і куди може переїхати Київська ОДА, розбирався EtCetera.

СПРОБИ. Ідею перенести Київську обладміністрацію в 2006 році вперше озвучив Євген Жовтяк, який в той час займав пост губернатора Київської області. Передбачалося, що будівлю адміністрації побудують поруч з новою окружною дорогою між Обуховом і Кагарликом. Однак чиновникам так і не вдалося реалізувати цю ініціативу.

Навіщо потрібно виселяти Київську ОДА зі столиці? Яка користь від ініціативи Зеленського?Про перенесення київської обладміністрації знову згадали в 2010 році. Чиновники запропонували перенести КОДА в місто Ірпінь. Голова облради Олександр Качний тоді погодився, що обраний регіон найбільш вдалий для переїзду чиновників. По-перше, місто знаходиться близько від столиці, а по-друге, на той час трасу між Києвом і Ірпенем капітально відремонтували і розширили до чотирьох смуг.

Крім того, через Ірпінь планувалося будівництво другого кільця Великої окружної дороги. Завдяки їй в місто могли потрапити жителі області з житомирського і одеського напрямків. Для будівництва нової обладміністрації чиновники готові були відвести 30 га землі, на якій хотіли побудувати не тільки урядовий комплекс, але і житло для працівників адміністрації. Реалізація цієї ідеї далі розмов не просунулась.

У 2018 році Київську ОДА намагалися перенести до Вишгорода. Для цього Кабмін надав триповерхову будівлю площею 8200 кв. метрів з підземним паркінгом. Однак і ця спроба «переселити» штат обладміністрації провалилася.

КОРИСТЬ. Перенесення Київської ОДА в інше місто дозволить знизити транспортне навантаження на транспортний трафік столиці. Крім того, місто, яке «дасть притулок» КОДА, забезпечить собі додаткові надходження до міського бюджету.

Перенесення обладміністрації скоротить зайві економічні витрати державних і комунальних служб, а також усуне проблему жителів Київської області, яким для відвідування ОДА необхідно шукати потрібні установи по всій території Києва.

Навіщо потрібно виселяти Київську ОДА зі столиці? Яка користь від ініціативи Зеленського?

ЕКСПЕРТ. Як розповів політолог Олексій Якубін, для того щоб перенести обласну адміністрацію за межі Києва, чиновникам необхідно визначитися з тим, що це рішення дасть регіону і яку кількість коштів доведеться на це витратити.

Олексій ЯКУБІН, політолог:

Ми розуміємо, що у нас є Київ – місто з особливим статусом, в якому розташований управлінський центр області. Важливо, що в цю ідею вкладає сам Президент або його Офіс. Або це просто спроба перерозподілити якісь функції, або це піар-хід. При цьому не забуваємо про фінансування такої дії – звідки і за чий рахунок. У будь-якому випадку, потрібно розуміти, що перенесення Київської ОДА дасть для області – чи допоможе це населеним пунктам регіону.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com