Навіщо французькій армії допомога письменників-фантастів?

Всі армії світу намагаються випередити потенційних супротивників в розробках нової зброї. Для цього необхідно хоча б приблизно уявляти, якою може бути загроза. Поки міністерства оборони інших країн наймають для цього експертів і аналітиків, армія Франції звернулася за допомогою до письменників-фантастів.

Є ІДЕЯ. Військовослужбовці Франції вдосконалять методи ведення війни і прогнозування на полі бою. Французьке Агентство з оборонних інновацій формує «Червону команду», до якої увійдуть автори фантастичних творів.

За задумом військових, письменники повинні передбачити, якими будуть загрози безпеці в майбутньому. Особливо їх цікавлять ті сценарії, які навіть не приходили в голову військовим стратегам.

Військові Франції створюють команду письменників-фантастів, щоб передбачати майбутнє. Це спрацює?

ХТО ВОНИ? Група складатиметься з чотирьох-п’яти письменників, які спеціалізуються на фантастичній літературі. Їх завдання – мислити більш творчо, ніж армійські експерти, які звикли до традиційного планування. Імена членів команди розголошуватися не будуть.

Щоб уявити, як терористичні організації або інші держави можуть в майбутньому використовувати технології, письменники будуть за допомогою рольової гри моделювати можливі сценарії.

За словами міністра оборони Франції Флоранс Парлі, у її країни «є всі тузи в цій гонці» військових інновацій.

Військові Франції створюють команду письменників-фантастів, щоб передбачати майбутнє. Це спрацює?

ПОПЕРЕДУ ПЛАНЕТИ. Французькі військові не обмежуються «фантастичними» розмовами – вони вже реалізують деякі найсміливіші задуми. Наприклад, під час параду з нагоди Дня взяття Бастилії у Парижі винахідник Френкі Запата пролетів над юрбою на свєму винаході – військовому реактивному флайборді.

Емманюель Макрон в своєму Твіттері написав з цього приводу: «Пишаємося нашою армією, сучасною і інноваційною».

На виставці в Бастилії показали футуристичний мікрохвильовий глушник Nerod F5: зброя у формі гвинтівки, призначена для блокування сигналів пілотів дронів. Проходять випробування бойові роботи для підтримки французьких військ в Малі.

ЦЕ ПРАЦЮЄ? Про те, що письменники-фантасти можуть передбачати майбутні технології та події, відомо давно. Наприклад, роман Жуля Верна 1865 року «З Землі на Місяць» розповідає про трьох людей, яких відправили на Місяць на космічному кораблі. Справжня місячна місія була реалізована 104 роки по тому. Перший відеотелефон з’явився у фільмі «Метрополіс» 1927 року, хоча він був значно більшим, ніж пристрої, якими ми користуємося сьогодні. А Герберт Уеллс передбачив появу атомної бомби в своєму романі 1914 року «Звільнення світу». У тексті згадувалися атомні бомби, що «нескінченно» вибухають.

За матеріалами ВВС

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com