На виборах в Індії порахують мільярд голосів

В Індії проходять наймасштабніші і найдорожчі в світі вибори. EtCetera дізнавався, як владі вдається організувати волевиявлення майже 1 млрд людей.

ФАКТ. В Індії 11 квітня 2019 року стартували парламентські вибори. Вони поб’ють світовий рекорд за кількістю виборців – у голосуванні візьмуть участь 900 млн осіб. Це на 81 млн більше людей, ніж голосувало в 2014 році. Щоб забезпечити правом голосу всіх виборців, у країні відкрили понад мільйон виборчих дільниць. На виборах задіяно близько 10 млн чиновників (на 3 млн більше, ніж все населення такої країни, як Болгарія). За попередніми оцінками, вибори обійдуться державі більш ніж у 7 млрд доларів.

До речі, результати голосування будуть відомі тільки 23 травня, тому що вибори в Індії проходять у кілька етапів – різні штати голосують у різні дні. Це дозволяє переміщати сили безпеки з одного регіону в інший і забезпечувати порядок на дільницях.

ЗА КОГО ГОЛОСУЮТЬ? Індійці вибирають 543 депутатів парламенту (Лок Сабха). Вибори проходять на основі мажоритарної системи. Партія, якій вдасться отримати більшість у парламенті, формує уряд та обирає прем’єра. На виборах 2019 роки за місця в парламенті борються понад 8 тис. кандидатів. Основна боротьба йде між правлячою Індійською народною партією та опозиційним Індійським національним конгресом (ІНК).

Першу очолює чинний прем’єр-міністр країни Нарендра Моді. Індійська народна партія відноситься до політичних сил правого спрямування. Ця політична сила виступає за залучення іноземного капіталу, але при цьому відстоює незалежність від наддержав. За час прем’єрства Моді розширив зовнішньоекономічні зв’язки Індії і зміцнив контакти з індійською діаспорою, що забезпечило приплив іноземної валюти. Зараз Моді обіцяє подвоїти доходи сільськогосподарського сектора, надаючи кредити фермерам.

Індійський національний конгрес під керівництвом Рахула Ганді є найстарішою політичною силою країни і сповідує ліволіберальні цінності. Партія виступає проти дискримінації регіональних, кастових та релігійних груп. Ганді звинувачує Індійську народну партію у руйнуванні демократії та занепаді аграрного сектора, де панує бідність і безробіття. ІНК обіцяє забезпечити всіх гарантованим мінімальним доходом, щоб у країні не залишилося бідних людей. За оцінками Світового банку, за межею бідності в Індії живе близько 280 млн осіб.

За попередніми опитуваннями, чинний прем’єр має більш високі шанси на перемогу, але, з огляду на кількість голосуючих, прогнозувати результати голосування важко.

ОСОБЛИВОСТІ ГОЛОСУВАННЯ. Ольга Кожаєва, яка прожила в Індії п’ять років, розповіла EtCetera, що кожному виборцю, який проголосував на виборах, ставлять позначки на вказівному пальці, щоб виключити повторне голосування. Для тимчасових татуювань використовують спеціальне чорнило, яке не змивається протягом декількох днів.

Ольга розповіла, що за кожним кандидатом чи партією в Індії закріплено зображення. Це пов’язано з тим, що багато індійців не вміють читати. Агітація проводиться з використанням цих зображень, за якими неписьменні люди можуть знайти своїх кандидатів у виборчому бюлетені. Як виявилося, ідея використання символів виникла ще в 1951 році. На той момент близько 84% населення Індії не вміли читати і писати. Сьогодні неписьменних – близько 24% населення.

За словами Ольги, на час виборів в Індії вводять «сухий закон». У дні голосування в магазинах і закладах не продають алкоголь. Правило набуває чинності за 48 годин до дати голосування і перестає діяти ввечері після закриття дільниць.

ДОБРАТИСЯ ДО КОЖНОГО. Ще однією особливістю виборів в Індії є складна логістика. Деякі регіони в країні важкодоступні. Щоб дістатися до виборців, членам комісії доводиться долати перешкоди. Наприклад, одна з кабінок для голосування знаходиться в північному штаті Хімачал-Прадеш на висоті 4,4 тис. метрів. Чиновники йдуть пішки 20 кілометрів, щоб дістатися до виборців. Робота перетворюється у справжній похід зі спальними мішками, кисневими масками і продуктами.

ЕЛЕКТРОННЕ ГОЛОСУВАННЯ. На виборах в Індії використовують електронні машини для голосування (EVM) власного виробництва. Їх розміщують на виборчих дільницях, після чого доставляють у виборчі центри для зберігання. Технологічне забезпечення процесу виборів пов’язане з чисельністю населення країни. Регулярно друкувати бюлетені для всіх виборців – витратна справа. А EVM використовують багато разів. У них можна ввести більше 60 імен кандидатів або партій.

До речі, вибори в Індії супроводжуються масовим підкупом виборців. За словами Ольги Кожаєвої, бувало, що кандидати роздавали людям велосипеди.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com