На базі Малої академії наук України створили Центр ЮНЕСКО

На засіданні Виконавчої Ради Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), що проходить у Парижі, одностайно схвалили рішення про створення на базі Малої академії наук України Центру ЮНЕСКО 2 категорії

Президент Малої академії наук (МАН) Станіслав Довгий назвав це рішення історичним, оскільки вперше в Україні на базі молодіжного наукового центру буде створений Центр з таким високим статусом, передає Depo.ua з посиланням на сайт Академії.

«Це визнання успіхів нашої Академії і науково-освітнього потенціалу нашої держави. Отримання цього статусу дасть нам змогу значно підвищити якість роботи з творчими дітьми та надасть широкі можливості для обміну досвідом і впровадження нових стандартів у науковій освіті», ‒ наголосив він.

Значну підтримку в процесі співпраці з ЮНЕСКО надав стратегічний партнер МАН ‒ міжнародна комунікаційна платформа Європейська академія наук EUROJAS. Член офіційної делегації України, директор EUROJAS Євген Кудрявець так висловився про цю подію: «Здається, що це простий інформаційний привід, але якщо проаналізувати, то це – результат п’ятнадцяти років плідної роботи організації, визнання отриманих результатів, п’ять років безперервного діалогу та співпраці з ЮНЕСКО, десятки проектів, тисячі підготовлених педагогів, сотні тисяч успішних дітей. З 2018 року нові виклики та обов’язки перед Україною і світом – уже під егідою ЮНЕСКО».

Серед інших позитивних моментів набуття нового статусу – фінансування ЮНЕСКО деяких проектів Академії, захищеність з боку держави, яка буде приділяти більше уваги науковій освіті, розширення контактів між науковими центрами під егідою ЮНЕСКО.

Мала академія наук 5 років тому вперше організувала тиждень молодих винахідників у Франції. Це викликало велику зацікавленість багатьох французьких і міжнародних інституцій, зокрема представників ЮНЕСКО. В подальшому МАН брала активну участь у цілому ряді проектів ЮНЕСКО. Минулого року МАН отримала пропозицію від Генерального директора ЮНЕСКО створити на базі МАН Центр ЮНЕСКО 2 категорії. Близько року відповідні підрозділи ЮНЕСКО вивчали діяльність МАН, у тому числі відбулося кілька інспекційних поїздок представників ЮНЕСКО в Україну з метою вивчення інституційної спроможності Академії. За результатами інспекції відповідальний представник ЮНЕСКО Жан-Поль Абʼяга підготував позитивні висновки, які були представлені в доповіді на 201-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, що проходила у квітні ‒ травні 2017 року.

4 липня Кабінет Міністрів України схвалив проект Угоди між Урядом України та Організацією Обʼєднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру 2 категорії ЮНЕСКО та уповноважив Міністра освіти і науки України її підписати.

Заступник міністра освіти та науки України Володимир Ковтунець зауважив: «Таке рішення – це важливий крок для України, який демонструє визнання рівня української освіти і науки, допомагає нам ділитися досвідом зі світом, отримувати нові результати та забезпечувати зростання української держави».

Процедура підписання Угоди відбудеться у грудні 2017 ‒ січні 2018 р. після завершення 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка затвердить рішення 202-ї сесії Виконавчої Ради.

Дякуємо: depo.ua

(Visited 11 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*