Мінекономрозвитку забуло про монопольне завищення цін з боку Групи компаній Ostchem

Насправді, це стало фактично новим рішенням, що встановлює новий розмір антидемпінгового мита в розмірі 31,84% для всіх російських виробників карбаміду і КАС, передає Depo.ua з посиланням на «ЕІ«.

«Рішення вступає в силу на наступний день після публікації повідомлення в «Урядовому кур’єрі», — йдеться в повідомленні Мінекономрозвитку.

Тим часом, при прийнятті рішення до уваги не були взяті численні звернення і заяви аграріїв про те, що, починаючи з 2014 року (після введення антидемпінгового мита на імпорт аміачної селітри за скаргою Групи компаній Ostchem — ред.), на українському внутрішньому ринку ціни є монопольно завищеними, і зараз перевищують світові майже на 20%, а також внутрішні ціни в РФ.

Нагадаємо, 17 травня 2017 представники найбільших вітчизняних аграрних асоціацій направили звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою розформувати монополію Групи компаній Ostchem, яка належить бізнесмену Дмитру Фірташу, яка утворилася на ринку мінеральних добрив, шляхом примусового продажу підприємств незалежним українським і європейським інвесторам. Відповідне звернення підписали Всеукраїнська Аграрна Рада, Аграрний союз України, Український клуб аграрного бізнесу, Союз птахівників України, Асоціація «Свинарі України», Асоціація виробників молока України, Асоціації фермерів і землевласників України.

У зверненні, зокрема, зазначається, що на сьогодні Ostchem фактично є банкрутом, оскільки монополіст заборгував аграріям 1,7 млрд грн за добрива, які були оплачені, але так і не були поставлені. Більш того, навіть не були вироблені. «При цьому компанія Дмитра Фірташа не пояснює, куди поділися отримані кошти. Іншими словами, Ostchem вкрав ці гроші у аграріїв, а тепер намагається завищити ціни українського ринку на 40-50% і, в черговий раз, таким чином, пограбувавши аграріїв, розрахуватися з тими з них, хто був вкрадений згадані вище 1,7 млрд грн», — йдеться у зверненні.

Відповідно, твердження про те, що в Україні існує демпінг, тобто продаж азотних добрив нижче світових цін або цін російського ринку — не відповідає дійсності. Це, в тому числі, підтверджують дані вітчизняних експертів — (див. Порівняльні графіки).

Минэкономразвития забыло о монопольном завышении цен со стороны Группы компаний Ostchem

Минэкономразвития забыло о монопольном завышении цен со стороны Группы компаний Ostchem

Дякуємо: depo.ua

(Visited 8 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*