Майк Помпео: чого чекати від нового Держсекретаря США

Чого чекати від нового Держсекретаря США, який змінив Рекса Тіллерсона?

Призначення Помпео
Про призначення Майка Помпео на посаду Державного секретаря США стало відомо 13 березня 2018 року. Саме в цей день американський президент Дональд Трамп звільнив Рекса Тіллерсона, а також його помічника.

Що про нього відомо?
Майк Помпео – американський політик. З 2011 року він представляє штат Канзас в Палаті Представників США. Є засновником компанії Thayer Aerospace.

У 1986 році Помпео закінчив Військову Академію США у Вест-Поїнті. Отримав ступінь доктора права Гарвардського університету в 1994 році.

23 січня 2017 року став директором Центрального розвідувального управління (ЦРУ). 13 березня 2018 року призначений на посаду Держсекретаря США.

Очікування щодо зовнішньої політики
Американські експерти вважають, що Помпео – прямолінійніший і жорсткіший за Тіллерсона. Відповідно, це відіб’ється на веденні зовнішньої політики США. Вони впевнені, що він займе більш агресивну позицію щодо Ірану і Північної Кореї, ретранслюючи, за великим рахунком, лінію самого Трампа. Російські експерти прогнозують погіршення відносин між РФ і США, що спричинить загострення обстановки в Сирії і на Донбасі.

Сам Майк Помпео в своїх інтерв’ю та виступах неодноразово звинувачував Кремль у втручанні в електоральний процес в США і нападі на Україну.

Майк Помпео, держсекретар США:

Ми живемо в світі, де у росіян є великий ядерний потенціал і при цьому вони зміцнюють свої позиції в Сирії. Вони забрали Крим у України. Вони люблять приставати до Америки і шукають будь-яке місце в світі, де можуть ускладнити нам життя, а у Америки є обов’язок чинити опір цьому.

Помпео і Україна
Під час візиту в Україну в 2014 році Майк Помпео розкритикував Барака Обаму і його адміністрацію за те, що вони не підтримали країну, «яку хоче завоювати Путін». Українські політологи вважають, що сподіватися на якісь глобальні зміни в політиці США щодо України не варто, але окремі позитивні моменти все ж є.

Тарас Березовець на своїй сторінці в FB написав: «Яструба Тіллерсона змінив яструб Помпео. Росії від цього точно краще не буде, а Україна може тільки придбати… Чого чекати від директора найбільшої і наймогутнішої спецслужби світу? Любити Росію – це точно не те, чого навчають у ЦРУ з пелюшок. Він буде більш поступливий, ніж Тіллерсон, але буде діяти з оглядкою на Конгрес. І в цілому роль Держдепу за нинішньої адміністрації істотно зменшилася. Все вирішує Білий дім і Конгрес».

Директор Українського інституту менеджменту політики Руслан Бортник вважає, що призначення Помпео може загострити відносини між США і РФ. У зв’язку з цим Україна може розраховувати на більш швидке надання озброєнь.

Політолог Вадим Карасьов упевнений, що для Помпео питання Донбасу явно не входить в число пріоритетних, а Україна і далі буде «займатися» Волкер.

А Володимир Фесенко взагалі радить не перебільшувати «яструба» Майка Помпео, адже левова частина американської еліти, незважаючи на гучні заяви, не особливо прагне до загострення відносин з РФ.

Джерела: Голос Америки, Новий час, Комсомольська правда в Україні

Читайте також: АЗІЯ РИЗИКУЄ ЗІТКНУТИСЯ З НАДЛИШКОМ АЛЮМІНІЮ І СТАЛІ ЧЕРЕЗ МИТА США. ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ ДЛЯ УКРАЇНИ

Поделиться

https://uk.etcetera.media

(Visited 79 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*