Люди поділилися випадковими фактами, що змінили їх картину світу

Ми відкриваємо щось нове кожен день, так чому б не розповісти про свої знахідки іншим? Для цього на сайті Reddit в окремому співтоваристві користувачі публікують випадкові факти, дізнавшись які, вони побачили щось знайоме в новому світлі. Наприклад, ви коли-небудь чули про те, навіщо рибі роблять масаж, чому чай і пиво вважають природними ГМО і для чого в Ісландії по четвергах відключали телевізійне мовлення аж до 1987 року?

Ікра буде коштувати на 70% менше, якщо рибі зробити масаж

На розробку методу вилучення ікри у риби, який зберігає їй життя і не приносить страждань, у німецького вченого пішло 9 років. Весь процес побудований так: за станом риби на певному терміні готовності до нересту стежать за допомогою ультразвуку, потім змінюють раціон харчування і дають спеціальні білки, а в потрібний момент роблять особливий масаж, допомагаючи їй безболісно відкладати ікру. Завдяки цьому одна і та ж риба може метати ікру кожні 15 місяців. Технологія відпрацьована на сімействі осетрових і тестується на лососевих.

За евакуацію дітей з блокадного Ленінграда батькам потрібно було дорого заплатити

Не так давно завдяки роботі з архівами з’явилася інформація про те, що витрати на евакуацію дітей з блокадного Ленінграда і їх подальше забезпечення частково лягали на плечі батьків. Для кожної сім’ї була своя «ціна». Наприклад, якщо на дитину доводилося до ₽ 50 від загального заробітку сім’ї, то 1 місяць евакуації коштував для нього ₽ 25. Навіть якщо один з батьків в цей момент був на фронті.

Незважаючи на критику такого гострого заяви, що суперечить загальноприйнятим знань істориків, ряд дослідників підкреслює, що потрібно бути акуратним в оцінках і питання про те, як проходила евакуація дітей, вимагає додаткового аналізу.

Adidas не співпрацює з сайентологами. Навіть якщо вони дуже популярні і багаті

Компанія відмовляється спонсорувати людей, які можуть своїм іміджем нашкодити репутації бренду, тому не укладає контракти з тими, хто захоплюється сайєнтологією або якось пов’язаний з іншими культами.

Велику солодку полуницю подарував нам пташиний послід

Солодка велика полуниця, яка радує нас на ринках влітку, результат зовсім не наукових експериментів, а поширення пташиного посліду.

Приблизно 300 років тому французький шпигун відправився в Чилі. Під час подорожі він звернув увагу на досить велику полуницю. В Європі ця ягода була дрібною, що не більше суниці. Француз вирішив зробити подарунок Людовику XIV і привіз з собою кілька кущиків улюбленої ягоди короля. Але от невдача: він вибрав чоловічі рослини, які не приносять плодів, а з полуницею інших видів схрестити їх виявилося неможливо.

На щастя, через півстоліття фермери помітили схожість між цією полуницею і іншим її видом, привезеним з Північної Америки. Посадивши їх поруч, вони отримали багатий урожай великих і солодких ягід, а отриманий гібрид виявився здатним до самозапилення. Пізніше вчені з’ясували, що колись цей вид вже існував на Землі, але розселився по двом американським континентах завдяки пташиному посліду і з часом еволюціонував в 2 різних види.

Бактерії створюють ГМ-продукти, які ми звикли вважати натуральними

У геном рослини можуть потрапляти гени іншого організму завдяки особливій групі бактерій. В результаті сьогодні ГМ-рослинами, створеними природою, вчені вважають тютюн, батат, арахіс, журавлину, хміль і навіть чай.

Бджоли жорстоко розправляються з людьми, які їдять банани

Фрукт містить хімічну сполуку, запах якого сильно збуджує бджіл, роблячи їх агресивними, і перетворює банан і того, хто його їсть, в ціль, що підлягає знищенню.

ЦРУ вичислило росіян на Кубі по футбольним полям. Самі кубинці цього виду спорту надавали перевагу бейсбол

У 1962 році консультант ЦРУ був спантеличений, коли побачив футбольні поля на березі Куби, зазначивши, що кубинці грають в бейсбол, а ось росіяни вважають за краще футбол. За наявністю футбольного поля аналітик ЦРУ навіть визначив можливе місце радянської військової бази. Але Кеннеді зажадав більш вагомих доказів, тому дав добро на польоти літака U-2 над Кубою. В результаті були отримані фотографії, які поклали край початок Карибської кризи.

За часів велоцирапторов у Сатурна не було кілець. І в майбутньому вони знову зникнуть

Кільця Сатурна — це явище тимчасове. Вони виникли не так давно, а термін їх існування обмежений — всього 200 млн років, тому наші нащадки можуть не застати цей феномен.

В Ісландії відключали телебачення по четвергах, щоб люди більше спілкувалися. Місцеві жартують, що багатьох зачали саме в ці дні

До 1987 року по четвергах в Ісландії відключали телевізійне мовлення. Ідея була в тому, що люди повинні присвятити цей день спілкуванню з друзями і близькими. Тому багато ісландці, народжені до 1987 року, жартують, що були зачаті в один з четвергів.

Стовбурові клітини плоду залишаються в організмі матері навіть після пологів, допомагаючи лікувати і омолоджувати тіло

Ембріональні стовбурові клітини плоду здатні мігрувати через плаценту і залишатися в тілі матері на довгі роки. З одного боку, вони допомагають жіночому організму, мігруючи в пошкоджені тканини і органи, прискорюючи процес загоєння або відновлення. З іншого, через них збільшується ймовірність розвитку онкологічних і аутоімунних хвороб.

Свиня — єдина тварина, яка валило в втеча армію бойових слонів

З давніх часів дикі кабани вважалися бойовими тваринами. За легендою, Олександр Македонський використовував їх як секретна зброя проти армії пенджабського раджі Пора, основою якої були численні слони. Щоб змусити слона в паніці тікати назад, давлячи власне військо, досить одного поросячого взвізг. Ця ж хитрість допомагала розгромити армію Антігона II Гоната, але лише до тих пір, поки хитрий цар Македонії не почала утримувати слонів поруч зі свинями, щоб гіганти звикали до вереску.

Американські військові використовують контролери від видеоприставки Xbox, щоб управляти субмаринами

Спочатку для управління перископом підводних човнів використовувався джойстик, який обходився ВМС США в: $ 38 000 за штуку. Але після опитування військових з’ясувалося, що він занадто важкий і незручний в роботі. Інженери швидко вирішили проблему, замінивши його на звичайний контролер для приставки Xbox, який коштує менше $ 30.

Чим красивіше лицар, тим більше у нього шансів вижити

Звичайно, тільки знатні воїни могли дозволити собі легкі, красиві і міцні обладунки, які максимально закривали їхнє тіло. Але зовсім не це рятувало їм життя. Противнику було вигідніше не вбивати, а взяти в полон людини в дорогий броні і чекати, поки його родина запропонує хороший викуп.

У клініках США до сих пір користуються пейджерами

Співробітники більшості американських клінік досі користуються пейджерами. Справа в тому, що стіни лікарень зроблені так, щоб блокувати рентгенівське випромінювання, але разом з ним і мобільний сигнал, тому звичайні стільникові телефони там працюють погано.

Принци Вільям і Гаррі записали жартівливе повідомлення для автовідповідача королеви. Історія замовчує, скільки людей почули його, поки Пранк не розкрили

Допомагаючи королеві освоювати нові технології, принци Вільям і Гаррі записали для її автовідповідача таке повідомлення: «Салют, це Ліз! Вибачте, але я зараз не на троні. Щоб зателефонувати Філіппу на гарячу лінію, натисніть 1. Щоб почути Чарльза, натисніть 2. Для з’єднання з коргі натисніть 3 ». Витівка вдалася: особистий секретар королеви мало не впала зі стільця, випадково почувши його, а Єлизавета оцінила жарт, представляючи реакцію всіх тих, кому довелось випадково додзвонитися в цей момент.

У США використовують сольовий розсіл з-під сиру, щоб захистити дороги від обмерзання

Штат Вісконсін (США) тестує в себе новий засіб від ожеледиці: розсіл, одержуваний при виробництві сиру, змішаний з невеликою кількістю звичайної технічної солі. Відзначається, що такий мікс відмінно справляється з льодом навіть при температурі -30 ° С.

Токіо будує нові будинки зі сміття

У столиці Японії горючий сміття спалюється, при цьому завдяки системам очистки в атмосферу не потрапляють шкідливі гази і дим, а отриманий попіл використовується в будівельних сумішах.

Діамант можна отримати з арахісового масла

В рамках свого дослідження процесів, що відбуваються в нижній мантії Землі, вчений за допомогою вуглекислого газу, високого тиску і арахісового масла створив діаманти. Але таке отримання дорогоцінних каменів виявилося настільки довгим, що навряд чи коли-небудь стане повсякденною практикою.

Спанч Боба придумав вчений, щоб з його допомогою вчити студентів морської біології

Морський біолог Стівен Хілленберг створив комікси про морських істот, щоб з їх допомогою веселіше і ефективніше навчати своїх студентів. Пізніше, ставши мультиплікатором, на основі цих персонажів він придумав мультсеріал «Губка Боб Квадратні Штани».

Розкажіть, будь ласка, який випадковий факт, що не потрапив до цієї підбірки, став для вас справжнім відкриттям.

Дякуємо: bdzhola.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com