Кого в Білорусі вважають бідними?

За останні два роки в Білорусі знизився рівень бідності і безробіття. Після економічної кризи 2015-2016 років матеріальне становище білорусів покращилося. EtCetera дізнавався, скільки тепер заробляють наші сусіди і чи відрізняються їхні зарплати від українських.

ФАКТ. Дані дослідження Білоруського економічного дослідницько-освітнього центру Beroc показали, що в 2017-2018 роках у Білорусі знизився рівень абсолютної бідності. Це означає, що зменшилася кількість людей, які не можуть собі дозволити елементарні речі: продукти, комунальні та інформаційні послуги, лікування та освіту. За останні два роки відсоток такого населення в країні знизився на 5,9% – з 29,3% до 23,9%.

Крім того, бідне населення стало «менш бідним». Про це говорить показник глибини бідності, який виражає, наскільки доходи бідного населення за межею бідності. З 2017 по 2018 рік цей показник знизився з 7,1% до 5,5%.

Які зарплати отримують сьогодні в Білорусі? Кого в країні вважають бідними?

ХТО НАЙБІДНІШИЙ? Згідно з даними дослідження, під час економічної кризи 2015-2016 років найбільш незахищеними соціальними категоріями населення в Білорусі були багатодітні сім’ї, діти з бідних сімей і люди з сільської місцевості.

Діти з багатодітних та малозабезпечених сімей найчастіше перебувають за межею бідності через низькі зарплати батьків. Зазвичай це відбивається на їх майбутньому: як правило, такі діти не можуть отримати гарну освіту, а в подальшому – гідну роботу. У найбільш  незавидному матеріальному становищі сьогодні перебувають неповні багатодітні сім’ї: 62,1% з них живуть в умовах абсолютної бідності, а їх доходи перебувають за межею бідності на 17,6%.

Для сільського населення основною причиною бідності під час кризи були низькі зарплати і складності з працевлаштуванням. В середньому зарплати сільського населення нижчі від доходів городян на 20%.

РОБОТА. За даними білоруського Міністерства праці та соціального захисту, рівень зареєстрованого безробіття в країні також знижується: в червні 2018 року цей показник становив 0,5%, а через рік знизився до 0,3%. (В Україні, згідно з даними Держстату за перший квартал 2019 року, безробітних у 30 разів більше – 9,1%). Найменше безробітних зареєстровано в Мінську – 0,1%.

При цьому майже на чверть збільшилася кількість вакансій: у 2018 році роботодавці пропонували 69,9 тис. робочих місць, а в 2019 році кількість вакансій збільшилася до 85,4 тис.

Які зарплати отримують сьогодні в Білорусі? Кого в країні вважають бідними?

КОМУ БІЛЬШЕ ПЛАТЯТЬ? За даними Бєлстата, на початку 2019 року найвищі зарплати отримували фахівці сфери IT та інформаційного обслуговування – в середньому 4,8 тис. рублів (понад 60 тис. гривень).

Далі за рівнем зарплати йдуть працівники сфери інформації та зв’язку (44,5 тис. гривень) і пасажирського повітряного транспорту (38,3 тис. гривень). Співробітники сфери страхування можуть заробити близько 31,2 тис. гривень, а в галузі телекомунікацій зарплати становлять близько 23,3 тис. гривень.

На виробництві хімічних продуктів можна заробляти 22,8 тис. гривень, в гірничодобувній промисловості – 22,5 тис. гривень, а на виробництві коксу і продуктів нафтопереробки зарплати в середньому складають 22 тис. гривень.

У сфері торгівлі, виробництва транспортних засобів та устаткування, науки, архітектури, інженерного проектування, права, бухгалтерського обліку та управління можна заробити 17,6-20,8 тис. гривень. А в промисловості, целюлозно-паперовому виробництві, виготовленні медикаментів та надання комунальних послуг – 13,3-16,8 тис. гривень.

На передостанньому місці зарплати в сфері громадського харчування і освіти (9,1 тис. гривень), а менше за всіх заробляють у Білорусі співробітники бібліотек, музеїв, архівів і працівники сфери соціальних послуг – до 7,2 тис. гривень.

В цілому за рік зарплати білорусів в різних сферах виросли на 2-23%. Виняток становить лише вантажний повітряний транспорт, де зарплати знизилися майже на 20%.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com