Кого Кремль хоче бачити президентом України

Хто більш зручний Кремлю – Володимир Зеленський чи Петро Порошенко? EtCetera зібрав думки російських політичних експертів.

ГОЛОВНЕ – НАСОЛИТИ ПОРОШЕНКУ. На думку російського політолога Дмитра Орєшкіна, в РФ немає чітко сформованої стратегії щодо співпраці з Україною. Підхід Путіна – це тактика, а не стратегія, і вона полягає в тому, щоб «насолити» Петру Порошенку по максимуму через його опір кремлівським ініціативам. Точно таким  самим свого часу було бажання «покарати» Саакашвілі.

Політолог стверджує, що мета російської політики на українському фланзі – позловтішатися, якщо Порошенко програє. І хоча Володимир Путін буде від цього в захваті, він ніколи цього не покаже.

Разом з тим, на думку експерта, реальні можливості Кремля впливати на події в Україні набагато слабкіші, ніж п’ять років тому. Орєшкін вважає, що для Кремля Зеленський – кращий варіант. По-перше, тому що його прізвище не «Порошенко». А по-друге, через те що Зеленський молодий, недосвідчений і на нього можна вплинути.

«ХОТЄЛКИ» ПУТІНА. Російський журналіст і публіцист Леонід Радзіховський стверджує, що все залежить від того, чого хоче Володимир Путін.

Якщо в планах російського президента – продовження конфронтації, завдяки якій можна і далі консолідувати своїх прихильників і пояснювати таким чином економічні проблеми країни, то більше «вигідним» президентом є Петро Порошенко.

Якщо Володимир Путін вирішив, що найближчим часом росіянам потрібене буде «перепочинок або розрядка», то Порошенко «не підходить». Не важливо, хто буде на його місці, але інша кандидатура дає можливості для відступу і різних ігор.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВИГІДНІШИЙ? Заступник директора Центру політичних технологій Олексій Макаркін говорить, що прогнозувати, який президент буде найбільш «вигідним» для Росії, потрібно обережно, звертаючи увагу на те, як у свою чергу в Кремлі тріумфували з приводу перемоги Дональда Трампа. Тоді, нагадаємо, очікування не виправдалися.

Але, на думку Макаркіна, Володимир Зеленський – найвигідніший кандидат, оскільки, найімовірніше, буде «слабким Президентом». А Петро Порошенко є невигідним переможцем, адже він, всупереч очікуванням Кремля, не поступився північному сусідові.

ПОРОШЕНКО ВИГІДНІШИЙ? Президент комунікаційного холдингу «Мінченко консалтинг» Євген Мінченко вважає, що Петро Порошенко – прийнятний для РФ президент, оскільки у нього низький рейтинг, він загруз у корупції і не є компетентним.

Експерт називає Порошенка найслабшим президентом в історії України, а слабкий ворог – завжди вигідний.

РОЗКОЛ У ДУМКАХ. Екс-депутат Держдуми РФ Ілля Пономарьов розповів, що в Москві був розкол щодо того, кого підтримувати.

Люди Владислава Суркова дотримувалися думки, що «краще все залишити як є і нічого не чіпати». Тобто Петро Порошенко – це звичне зло, при якому зрозуміло, що буде відбуватися в Україні: конфлікт буде заморожений, а конфронтація із Заходом поступово зійде нанівець. Головне – не допускати нових «Керченських проток».

У силовиків (ФСБ і Ради безпеки) була протилежна позиція: Порошенка треба «тиснути» будь-якими силами, і будь-який інший кандидат буде кращий, ніж він. Вони виходять з логіки активної дестабілізації країни: коли зміниться Президент, можна зробити ставку на парламентські вибори і збільшити свою присутність у Верховній Раді. Але головна мотивація – «перемогти Суркова».

Ілля ПОНОМАРЬОВ, екс-депутат Держдуми РФ:

Зеленського вони (російські еліти – EtCetera) сприймають очима Петра Олексійовича Порошенка. Це та сама оптика, яка тиражується в українських ЗМІ: клоун, який нічого не знає і не розуміє. У них є ще один додатковий погляд. Це той досвід, який отримано від інших країн. Вони порівнюють Зеленського з Трампом, Макроном, Гриппо, Дудою. Я думаю, що це приблизне сприйняття.

На думку Іллі Пономарьова, в Кремлі спочатку проаналізують, яку команду збере Зеленський, постежать за ним на міжнародних самітах, і тільки потім робитимуться якісь висновки. Але найголовнішим фактором, зазначає експерт, буде особисте сприйняття Зеленського Володимиром Путіним.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com