Кишкові бактерії можуть викликати інсульт

Кишкові бактерії здатні викликати інсульт, з’ясували дослідники. Дослідження було проведено на генетично зміненої лінії мишей, схильних до розвитку судинних уражень в мозку. Раніше було встановлено, що кишкові бактерії здатні приводити до проблем з судинами головного мозку, зокрема – викликати каверозні мальформації, клінічні прояви яких варіюються від повної відсутності симптомів до внутрішньочерепних крововиливів. Успадковані форми цієї патології пов’язані з мутаціями, що пригнічують гени, які регулюють ріст клітин мозку.

Спостерігаючи за двома популяціями мишей протягом декількох поколінь, дослідники з’ясували, що навіть при збереженні небезпечних мутацій миші здатні виробляти стійкість до подібних пошкоджень мозку. І, що цікаво, у мишей, в мозку яких розвивалися мальформації, також утворювалися і абсцеси в черевній області. Вони з’являлися після ін’єкцій, які в ході дослідження отримували всі миші.

Подальший аналіз показав, що при введенні ендотоксинів бактерій Bacteroides fragilis, у великій кількості містяться в кишечнику, у мишей з мутаціями мальформації розвивалися, а у звичайних – немає. Грамнегативнібактерії впливають на поведінку клітин, і у генетично змінених мишей вони викликали розростання клітин, що вистилають внутрішню поверхню судин головного мозку.

Введення антибіотиків викликало зменшення кількості бактерій на 96% – і настільки ж знизилася частота виникнення судинних уражень.
Поділись


Дякуємо: invaders.com.ua

(Visited 7 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*