Голуби — розрізняють слова, а риби – порівнюють числа: що наука знає про інтелект тварин?

Група єнотів успішно пройшла тест, в якому треба було дістати недоступний предмет з вузької трубки. Раніше його проходили інші види — ворони і деякі примати. При цьому вони нерідко знаходили альтернативні рішення, які не передбачені експериментаторами.

Цей тест заснований на байці Езопа «Ворона і глек». За сюжетом, ворона змогла напитися з глечика, на дні якого залишалося трохи води, накидавши туди дрібних камінчиків і витіснивши воду наверх. Для експерименту використовувалася вузька трубка, частково заповнена водою, на поверхні якої плавало щось їстівне (в експерименті з єнотами — зефір).

Кілька єнотів, яким показали, як кинуті камені піднімають рівень води, повторили це і дістали їжу. Але одна з самок вчинила інакше — розгойдала трубку, використовуючи свою вагу, і перекинула її (приблизно так деякі єноти перевертають сміттєві баки). Хоча дослідники спеціально зробили ємність стійкою, зміцнивши її на плоскій підставі.

Більш складний варіант тесту — з вибором між різними вантажами, трубками різного діаметру і сполученими посудинами — пройшли ворони. Серед іншого вони показали, що розуміють залежність між діаметром трубки і рівнем води. В іншому тесті, в якому брали участь граки, треба було вибрати камені більшого розміру, щоб швидше підняти рівень води. При цьому вони не намагалися дістати їжу після кожного кидка, а приблизно розраховували, скільки каменів потрібно для завершення тесту.

У схожому дослідженні, яке провели шведські вчені з Лундського університету, воронам запропонували найпростіший механізм — коробку з їжею, яка відкривалася, якщо скинути на неї камінь. Навчившись використовувати її, вони також показали здатність планувати свої дії — коли їм пропонували на вибір кілька предметів, більшість заздалегідь вибирали камінь, щоб використовувати його пізніше. Один з воронів, як розповів автор дослідження, освоїв базовий метод і став навчати цьому інших! Потім він придумав інший спосіб — накидати на коробку дрібних гілок, щоб спрацював механізм. В результаті його було усунуто від експерименту через побоювання, що він навчить інших і вплине на результати.

Дякуємо: bdzhola.com

(Visited 6 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*