Експерти: як Порошенко буде боротися із Зеленським у другому турі

Під час брифінгу після оголошення результатів екзит-полів за підсумками першого туру Петро Порошенко сказав, що доля звела його з «маріонеткою Коломойського». Президент додав, що не дасть олігархові жодного шансу. EtCetera дізнавався в експертів, які методи може використовувати діючий президент, щоб обійти Володимира Зеленського і отримати перемогу в другому турі.

ВИБІР ІЗ ДВОХ ЗОЛ. За словами директора Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслана Бортника, другий тур завжди є «вибором з двох зол»: між тим, кого ненавидиш, і тим, кого боїшся.

Руслан БОРТНИК, політолог:

Петро Порошенко вже почав цю кампанію страху і ненависті і в своєму зверненні до Зеленського, і до виборців Зеленського. Наступні три тижні будуть апогеєм чорного піару, взаємних звинувачень і, безсумнівно, вся кампанія буде завершуватися під акомпанемент вкрай токсичних інформаційних меседжів.

За словами експерта, Петро Порошенко спробує зберегти і посилити свою «сітку», буде використовувати адміністративний ресурс, а також спробує загнати Володимира Зеленського в нішу «токсичного проросійського кандидата», «маріонетки олігархів».

Руслан БОРТНИК, політолог:

Зараз ми будемо спостерігати, як ці спроби робитимуться з десятикратними зусиллями. Хоча, я вважаю, що переламати таким чином кампанію чинного президента вже не вийде: проти нього зіграють його ж антирейтинги і ймовірність перемоги Зеленського сьогодні – 75%.

У ПОРОШЕНКО НЕМАЄ ШАНСІВ. На думку фінансового аналітика, економіста Олексія Куща, у чинного президента дуже низькі шанси втриматися на своїй посаді. Це може статися тільки при форс-мажорних обставинах.

Олексій КУЩ, економіст:

Складається враження, що Захід поставив йому головну умову для збереження своїх активів – це демократичні вибори, нехай і з непередбачуваним результатом. Альтруїзм заходу пояснюється просто – там прекрасно розуміють, що зрив виборів, фальсифікації… приведуть до системної дестабілізації суспільства, у порівнянні з якою Зеленський-президент здасться «новим Рейганом» (без стимуляторів свідомості). Потрібно підняти кришку і випустити пару, що накопичилася за п’ять років, і вільне волевиявлення зробить це краще за все.

ТРИ ІНСТРУМЕНТИ ПОРОШЕНКА. Український політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко розповів EtCetera про три інструменти, які буде використовувати команда Петра Порошенка в передвиборній боротьбі.

Перший інструмент: Петро Порошенко розраховує на дебати, щоб продемонструвати, що Володимир Зеленський абсолютно не готовий до президентства, що він не компетентний і що, к порівнянні з Зеленським, чинний президент – геній і титан думки.

Володимир ФЕСЕНКО, політолог:

У Порошенка дійсно є в цьому плані перевага, але варто нагадати історію з дебатами Ющенка і Януковича. Незважаючи на прогнози, вони закінчилися в нічию. Якщо Зеленський буде відповідати у тому ж стилі, як він відповів на звинувачення в тому, що він «маріонетка Коломойського», і вибере правильну тактику, то у нього є всі шанси гідно виступити на дебатах.

Другий інструмент: демобілізація виборців Володимира Зеленського та соратників опозиції і переконання їх у тому, щоб вони не прийшли на вибори.

Як цього добитися? Організовуватимуться концерти, фестивалі, різні шоу, будуть роздавати безкоштовні квитки і флаєри на заходи, причому переважно за містом, щоб молодь поїхала розважатися, а не пішла на вибори.

Володимир ФЕСЕНКО, політолог:

Людей будуть переконувати, використовуючи окремі аргументи для виборців Тимошенко, Гриценка та інших, що «це не ваші вибори». Тому що обидва кандидати погані. Вам не подобається Порошенко? А Зеленський – ще гірше! Тому не потрібно йти на вибори, залишайтеся вдома. Приходьте голосувати на парламентські вибори.

Третій інструмент: масоване вкидання різного негативу проти Володимира Зеленського.

Володимир ФЕСЕНКО, політолог:

Я думаю, що ми почуємо телефонні розмови (їх притримували) і дізнаємося про різного роду компромати: починаючи від зв’язків з Росією і Коломойським і закінчуючи антисемітською темою. Тобто: весь негатив, який вдасться знайти по бізнесу, в особистому житті – все викидатимуть проти Зеленського, щоб переконати частину виборців, що він такий же поганий і не варто за нього голосувати.

На думку експерта, у другому турі вирішальними будуть два фактори: ефективність кампанії і явка виборців.

Якщо явка складе вище 55%, то з великою перевагою переможе Зеленський, якщо нижче 55% – шанс буде і у Порошенка.

Володимир ФЕСЕНКО, політолог:

Зверніть увагу на соціологію: всі її критикували, а дані КМІС фактично збіглися з результатами першого туру. І якщо посилатися на дані КМІС та інших опитувань і перекласти результати на тих, хто визначився і голосуватиме в другому турі, то ситуація буде такою: 68% за Зеленського і 32% за Порошенко.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com