Чому США не вводять нові санкції проти Росії

Всі заяви США про готовність ввести нові антиросійські санкції як покарання за втручання у вибори президента в 2016 році, можуть так і залишитися на папері. Насправді, введення обмежувальних заходів проти Кремля застопорилося через позицію Конгресу. Про це пише видання Bloomberg.

ВОНИ ВТОМИЛИСЬ. Сенатор від Республіканської партії Марк Рубіо – один з тих, хто просуває проект закону про обмежувальні заходи для Росії. Але, за його словами, Конгрес США «відчуває втому від санкцій». Втім, сенатор не втрачає оптимізму і додає, що, «на щастя, багато хто висловлює нам підтримку».

ВОНИ ЗАСТРЯГЛИ. У парламенті США обговорюють два варіанти можливих заходів, які будуть спрямовані на посилення тиску на російські компанії і окремі особистості. Росіянам хочуть закрити доступ до американських ринків і капіталів. У 2018 році, коли президент США Дональд Трамп відмовився назвати Кремль противником і засудити його дії, обидва законопроекти привернули увагу сенаторів. Але після того, як у листопаді 2018 року відбулися середньострокові вибори, імпульс був втрачений. Майже через півроку процес розгляду нових санкцій не зрушується з мертвої точки.

ВОНИ НЕ ВИЗНАЧИЛИСЯ. Серед конгресменів є безліч тих, хто хоче змусити Росію заплатити за дії в Сполучених Штатах та інших країнах. Але згоди з приводу того, як зробити це ефективніше, до сих пір немає.

Невизначеності додає занепокоєння з приводу можливих непередбачених наслідків для економіки і проблеми з реалізацією законопроектів. У Конгресі немає єдиної думки на цей рахунок, а Трамп взагалі висловлюється проти нових санкцій.

На думку сенатора-республіканця Рона Джонсона, США потрібно взяти паузу для оцінки ситуації, що склалася. «Санкції можуть виявитися клинком, гострим з обох сторін», – вважає політик.

НОВІ ПРАВИЛА. Фінансові ринки уважно відстежують всі рішення США з приводу санкцій, тому що обмеження впливають на суверенний борг РФ. Курс рубля помітно «просів» щодо долара.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем і представник демократів Боб Менендес взимку 2019 року представили проект закону «Про захист безпеки США від агресії Кремля». Згідно з документом, санкції повинні бути введені відносно певних громадян Росії. Президенту США пропонувалося «встановити чіткі правила» введення обмежень по відношенню до суверенного боргу Росії.

Крім того, в документі зазначено, що США продовжать підтримувати НАТО і створять в Держдепартаменті підрозділ з протидії кіберзагрозам.

НЕ ВТРУЧАЙТЕСЯ! Другий проект закону, що знаходиться на розгляді Сенату, називається «Про захист американських виборів від втручання ворожих режимів». Його внесли на повторний розгляд республіканець Марк Рубіо і демократ Кріс Ван Холлен. У документі вказується, що глава Національної розвідки США повинен повідомляти Конгресу про всі випадки втручання «зі сторони» під час федеральних виборів і протягом 60 днів після них.

У разі, якщо джерелом загрози виявиться Росія, проти її політиків, енергетичного і оборонного секторів будуть введені санкції. Під  дію закону потрапить уряд РФ і бонди, що належать її держкомпаніям.

ЩЕ ПОВЕРНУТЬСЯ. За словами Холла, мета законопроекту – продемонструвати готовність покарати будь-кого, хто спробує втрутитися у вибори в США. Але чіткого плану дій в майбутньому у конгресменів немає.

Bloomberg резюмує, що публікація остаточних результатів розслідування про втручання РФ у вибори 2016 року, найімовірніше, знову приверне увагу Конгресу до санкцій.

За матеріалами Bloomberg

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com