Чому Андрій Садовий іде з великої політики

Андрій Садовий готуватиметься до місцевих виборів, передавши управління партією іншій людині. EtCetera з’ясовував, чому політик відмовляється від керівництва партією, яку створив.

ФАКТ. На момент опрацювання 65% протоколів партія «Самопоміч» набирала 0,7% голосів виборців. Під час телеефіру на «1+1» 21 липня 2019 року мер Львова та голова партії Андрій Садовий зізнався, що відчув на собі за останні п’ять років, як важко поєднувати роботу головою міської ради та лідером парламентської партії. Політик зазначив, що за демократичним принципом, якщо ти не привів партію до перемоги, маєш подати у відставку. Це він і має намір зробити. На думку Садового, його партія гідно себе показала в парламенті, утім, не врахувала певні тренди, що й не дозволило потрапити до Верховної Ради знову. За словами львівського мера, «Самопоміч» тепер має обрати нового керівника.

Садовий іде у відставку. Що буде далі з «Самопоміччю»?

ЩО ПОТОПИЛО «САМОПОМІЧ»? Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов у коментарі EtCetera зазначив, що для наших політичних реалій та політичної історії рішення Садового незвичне. Утім, очевидно, що саме Садовий, як і будь-який лідер, несе відповідальність за результат політичної сили.

Олександр ЛЕОНОВ, політичний експерт:

У тому, що є його відповідальність, немає сумніву. По-перше, були проблеми з партійним будівництвом. По-друге, були скандали, які фактично позбавили «Самопоміч» сильних осередків. Зокрема, київського, харківського і навіть миколаївського, де переміг їхній мер. Крім цього, була гучна поразка у Кривому Розі, що призвело до втрати найбільш дієздатних осередків. Результат закономірний.

Кандидат політичних наук, політолог Ярослав Телешун також вважає, що Андрій Садовий частково винен у падінні рейтингів своєї партії. Утім, за його словами, було багато як об’єктивних, так і суб’єктивних чинників, як зіграли злий жарт з цією політичною силою і опустили її рейтинг до низьких показників.

Садовий іде у відставку. Що буде далі з «Самопоміччю»?

НОВИЙ ОЧІЛЬНИК. На думку Олександра Леонова, жоден з представників партії не здатен врятувати її – ані Олег Березюк, ані Оксана Сироїд. Експерт вважає, що політичній силі треба шукати лідера «зі сторони».

Олександр ЛЕОНОВ, політичний експерт:

Можна знайти людину, яка не буде достатньо відомою. Сьогодні партії в Україні будуються за лідерським типом. Це була б можливість для «Самопомочі» відійти від цього принципу. Але реалії нашого політичного життя говорять про те, що лідером політичної сили має бути людина добре відома, яка може говорити від імені партії.

За словами Леонова, «Самопомочі» варто було б подумати і про об’єднання з іншими політичними силами зі схожою ідеологією.

Ярослав Телешун вважає, що зміна очільника партії може зіграти свою роль, але потрібно міняти не лише лідера, а й змінювати структуру партії, її цілі, завдання та стратегію.

Ярослав ТЕЛЕШУН, політолог:

Як свідчить український і світовий досвід, для політичних партій немає крапки неповернення. Тобто кожний політичний проект, який, здавалося, був уже мертвим і не перспективним, за тих чи інших обставин може зіграти по-новому. Будь-який проект можна представити у новому вигляді в тому чи іншому політичному процесі. Інше питання, чи вдасться керівникам «Самопомочі» це зробити і використати можливості.

Садовий іде у відставку. Що буде далі з «Самопоміччю»?

МАЙБУТНЄ САДОВОГО. Експерт зазначає, що вчинок Садового відповідає демократичній практиці європейських держав.

Ярослав ТЕЛЕШУН, політолог:

Якщо партія показала невеликий рівень підтримки на виборах, то її лідер іде у відставку з посади голови партії. Другий момент – пан Садовий заявив, що неможливо одночасно обіймати посаду голови партії та мера Львова. Він показав, що на деякий час його участь у великій політиці призупиняється і він бачить свою подальшу політичну перспективу на місцевому рівні.

Експерт не виключає, що Садовий може піти на місцеві вибори, навіть попри попередні заяви, що ставати вчергове мером Львова він більше не збирається.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com