Чого Зеленський може навчитися у Рейгана?

У квітні 2019 року українці обрали актора Володимира Зеленського президентом. Відразу ж почалися порівняння його з Рональдом Рейганом, американським президентом, який також був колишнім актором. Однак Рейган досяг успіху на своєму посту не завдяки акторській грі, а завдяки своїм досягненням.

ВЧИТИСЯ І ВЧИТИСЯ. Незалежно від їх схожості та відмінностей, Зеленський міг би багато чому навчитися у Рейгана. Рейган був принциповий у своїй позиції у ставленні до СРСР, але завжди був готовий до діалогу заради встановлення миру. Він також був досить принциповим, щоб не погоджуватися на свідомо злочинні оборудки з Кремлем. Рейган слідував доктрині «Мир через силу», і цей урок актуальний сьогодні для України.

ДЛЯ СВОЇХ. Американський народ любив Рейгана, тому що він покращив якість життя американців. Його швидкі і рішучі дії в перші дні перебування на посаді припинили суперечку про доцільність скорочення податків. У той час як його противники передбачали економічну катастрофу, результатом стало економічне зростання, що тривало 92 місяці.

Зеленського порівнюють з Рейганом. Чого український президент міг би навчитися у президента США?

ВЕРНІТЬ КАПІТАЛ. Чи може Зеленський забезпечити таке ж економічне зростання для України? Для цього йому необхідно звернути увагу на ключові принципи політики Рейгана.

Насамперед потрібно повернути капітал в Україну. З 1991 року велика частина багатства країни була розграбована і вивезена за кордон. Це справи минулого, а сьогодні українцям потрібні робочі місця і прийнятна зарплата.

Одноразова податкова амністія може допомогти в досягненні цих цілей, проте повинні бути дотримані дві умови. По-перше, ніяких питань щодо джерела доходів, крім перевірки того, що вони не походять з російських джерел, що знаходяться під санкціями. По-друге, разовий єдиний податок на капітал повинен застосовуватися для надходження доходів до держбюджету. Саме повернення капіталу прискорить економічне зростання, а одночасне збільшення держбюджету допоможе оплатити інфраструктуру.

Рейган повернув капітал до США шляхом зниження податків, Зеленський може зробити це через податкову амністію.

ВСІХ -ДОДОМУ. У світі зараз живуть понад 65 млн українців, але застарілі радянські закони не дозволяють їм мати подвійне громадянство. Узаконивши подвійне громадянство, Україна може припинити «витік мізків». Повернення населення, що виїхало за кордон, не тільки збільшить податкову базу, а й поліпшить економіку.

Рейгану не потрібно було повертати американців. Замість цього він створив економіку і суспільство, в якому хотіли жити американці та іноземці. Зеленський повинен зробити подібне в Україні.

ФОНД ДЛЯ ІНВЕСТИЦІЙ. Інвестиції корисні для України, але наявність інфраструктури для їх підтримки має вирішальне значення. Політики-популісти часто витрачають гроші західних донорів, надаючи соціальні блага, а не модернізуючи застарілу інфраструктуру. Країні необхідний спеціальний інфраструктурний фонд під міжнародним наглядом, який може використовуватися тільки для проектів державного значення – будівництва доріг, мостів, освітніх установ і транспортної системи. Частина держбюджету і всі гроші донорів повинні виділятися через цей фонд, щоб гроші не були витрачені на інші витрати.

Рейган підняв податок на паливо, але гарантував, що платити його будуть тільки ті, хто користується дорогами. Гроші пішли на розвиток транспортної інфраструктури. Ця модель довела свою ефективність і буде працювати в Україні.

Зеленського порівнюють з Рейганом. Чого український президент міг би навчитися у президента США?

ЕНЕРГЕТИЧНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ. Україна добилася успіхів у боротьбі за енергетичну незалежність від Росії за рахунок зворотних поставок і залучення іноземних інвестицій в сектор поновлюваних джерел енергії.

Проте Україна повинна виконати свої контракти в галузі енергетики і продемонструвати, що вона є надійною країною для ведення бізнесу. Це єдиний спосіб розвитку внутрішнього нафтогазового ринку України. Повинні бути проведені прозорі тендери на розробку існуючих родовищ та активів, переглянута вартість тепла і електроенергії для населення. Потрібно захистити інвесторів від корупції і рейдерів.

Коли Рейган став президентом, ОПЕК «тримала США в заручниках для задоволення своїх енергетичних потреб». Рішення Рейгана розвивати внутрішні енергоресурси в Мексиканській затоці призвело до того, що до моменту його відходу з посади США стали експортером енергії.

ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА. Українский народ давно ненавидить своїх політиків, бо ті живуть за «окремим набором законів». У правовій системі України немає справедливості, і будь-яка людина може бути в будь-який час притягнутою до суду з будь-якого обвинувачення. Українська правова система не функціонує, її необхідно замінити більш сучасною системою, заснованою на англійському праві.

Подібно до того, як Рейган відновив віру в федеральну систему правління, українці потребують віри в те, що їх правова система зможе забезпечити справедливий суд. Якщо Зеленський хоче продемонструвати готовність до реформ, він повинен виправити порушену правову систему.

За матеріалами Atlantic Сouncil

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com