Чим відрізняються річки Землі, Марса і Титана

На супутнику Сатурна Титані течуть річки, але вони зовсім не схожі на земні або на ті , що колись були на Марсі, пише INVADERS.

Знімків поверхні Титана у вчених не так багато, оскільки ті, що робляться земними телескопами, дуже розмиті. Заважає не стільки відстань, скільки щільна непрозора атмосфера Титана, крізь яку мало що вдається розгледіти. Є також масив фотографій, знятих посадковим модулем «Гюйгенс» і переданих ним по радіо орбітальному апарату «Кассіні: на сьогоднішній день це єдині фотографії поверхні супутника з високою роздільною здатністю.

Проби, зібрані «Гюйгенсом» при зниженні і після, дозволили зробити висновок про склад атмосфери та грунту Титана. Світ виявився недружнім: хоча основу атмосфери там, як і на Землі, складає азот, друге місце займає метан. З нього ж складаються хмари і річки Титана. Звідки на Титані береться метан, до сих пір залишається загадкою.

Русла річок на всіх трьох небесних тілах – Землі, Марсі та Титані – формуються по-різному, але земля залишається в цьому ряду «зайвою»: її рельєф, гори і долини постійно змінюються внаслідок руху тектонічних плит, і річки слідують за змінами рельєфу. Ні на Марсі, ні на Титані тектонічних плит немає.

На Марсі русла давно висохлих річок йдуть уздовж гір, вказуючи на те, що останні сформувалися набагато раніше, ніж вода проклала собі шлях. На Титані на течію метанових річок впливали і продовжують впливати більш сучасні геологічні процеси – можливо, зміни товщини крижаного покриву під впливом гравітації Сатурна.

Дякуємо: invaders.com.ua

(Visited 10 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*