Чим українська «Верба» сильніша за російський «Град»

Ще в жовтні 2016 року ми повідомляли, що у Харкові розробили покращений аналог радянського «Граду». Цю бойову машину розробили фахівці харківського Конструкторського бюро з машинобудування імені Морозова (ХКБМ) – провідного виробника бойової техніки України, а головний конструктор ХКБМ Геннадій Гращенков повідомив тоді, що система готова на 95%.

І ось, 25 травня 2017 року стало відомо, що вже незабаром українські військові почнуть випробування нової реактивної системи залпового вогню «Верба». Принаймні, про це під час прес-туру повідомив журналістам учений секретар Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені Морозова Андрій Богач.

«Я думаю, протягом найближчих пару місяців дві машини – це транспортно-заряджальна машина та бойова машина – будуть пред’явлені на попередні випробування», – заявив він.

А поки йдуть останні приготування до випробувань, давайте розглянемо: що таке «Верба» і чим вона відрізняється від «Градів».

З відкритих джерел відомо, що «Верба» – це реактивна система залпового вогню на базі автомобіля КрАЗ-6322 і бойової частини БМ-21 «Град», що була розроблена у 2015 році ХКБМ. Модернізована система оснащена кабіною на 5 місць, а керування вогнем, прицілювання та перезаряджання здійснюється в автоматичному режимі з кабіни, без безпосереднього втручання розрахунку в її роботу.

Перезаряджання повного комплекту з 40 ракет здійснюється протягом 10 хвилин механізованим способом. Для цього харківськими конструкторами розроблено транспортно-заряджаючу машину.

Маса нової системи сягає майже 20 т, але вона здатна розвивати швидкість до 85 км/год. Відомо також, що «Верба» ​​може мати і броньовану версію з кабіною від бронеавтомобіля «Раптор» і захистом основних систем автомобіля.

[embedded content]

Якщо порівнювати з «Градом», то «Верба» відрізняється від свого радянського попередника і російського «колеги» високим рівнем автоматизації і розміщенням на вітчизняному шасі КрАЗ. Він у порівнянні з російським «Уралом» і швидший на 10 км/год., і маневреніший, і всюдихідніший.

На «Градах» частина бойового розрахунку знаходилась на відкритих сидіннях за кабіною, а для «Верби» українські конструктори передбачили збільшену кабіну, у якій поміститься весь екіпаж. Тут же, в кабіні, будуть знаходитись радіостанція і всі блоки керування. До речі, також була змінена система зв’язку: вся інформація буде передаватись по цифрових каналах в зашифрованому вигляді.

Автоматизація «Верби» сягнула такого рівня, що екіпажу можна буде працювати у бойових умовах не виходячи з кабіни: приїхали, натиснули кілька кнопок в кабіні, вразили цілі противника і поїхали. При цьому нова система вирівнювання і стабілізації платформи дозволяє значно підвищити точність вогню.

РСЗВ «Верба». Фото: milnavigator.com

У порівнянні з «Градом», РСЗВ «Верба» у 6 разів швидше визначає координати, у 5 разів швидше наводиться, а після стрільби за лічені секунди може змінити позицію, що дозволятиме уникати прильотів у відповідь. Процес же перезаряджання установки скоротився у 7 разів.

Що важливо: комплекс «Верба» на 80% складається з вітчизняних складових, а від старого «Граду» залишилась лише пускова установка і було збережено механічну система керування вогнем, яку можна буде задіяти у випадку позаштатних ситуацій.

З огляду на те, що випробування проводитиме Міністерство оборони України, можна зробити висновок, що у разі успішного їх завершення РСЗВ «Верба» оперативно почне надходити на озброєння ЗСУ.

А Збройним силам України на передку такий швидкострільний і точний засіб ураження ворога зараз дуже потрібен – хоча б для того, щоб вести вогонь на подавлення вогневих точок терористів, знищуючи ворожі «Гради», які сіють смерть в мирних українських містах поблизу лінії розмежування.

​»Новый террористический акт спецслужб Путина в Киеве», — Бутусов раскрыл шокирующую информацию о киллере, расстрелявшем в Киеве чеченского добровольца Осмаева

Путин признался в российской агрессии

(Visited 20 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*