Чи правда, що Трамп ставить на Зеленського?

EtCetera розпитав у політологів, кого з кандидатів у президенти – Петра Порошенка чи Володимира Зеленського – підтримують у США та Європі. Чи варто вірити інсайду про те, що у Білому домі чинного Президента України не розглядають як людину, з якою можна вести співробітництво?

КОНТАКТ ВСТАНОВИТИ НЕ  ВДАЛОСЯ. На думку голови правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка, попри те що Петро Порошенко намагався знайти порозуміння та навіть робив певні подарунки президенту Трампу та його адміністрації, з точки зору розслідування «українського сліду», щоб компенсувати підозри в якихось зв’язках Трампа з Росією, встановити контакт не вдалося.

Причина в тому, що у Трампа дуже добре пам’ятають: були певні докази, що українська влада, зокрема Петро Порошенко, підтримували на виборах Хіларі Клінтон і не вірили у перемогу Дональда Трампа.

Володимир ФЕСЕНКО, політолог:

Саме тому під час всього президенства Дональда Трампа проявлялося достатньо прохолодне ставлення і до Президента Порошенка, і до  представників його команди. Так, відбулася зустріч у Вашингтоні, але її домагалися декілька місяців і вона виявилася дуже короткою. Сформувати якісь позитивні стосунки з Трампом не вдалося.

Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник стверджує, що консолідованої позиції США щодо нинішнього Президента немає. Є лише дії окремих груп серед американського істеблішменту стосовно того чи іншого кандидата.

Руслан БОРТНИК, політолог:

Порошенку не пробачили скандал з Полом Манафортом, який сьогодні знаходиться у в’язниці, хоча ще недавно він очолював передвиборчий штаб Трампа. Порошенка в оточенні Трампа вважають «хлопцем Ротшильдів», неолібералів, демократів, одним словом – «не своїм». І довіри до нього немає. Незважаючи на те що рівень діалогу зберігається, ставки на Порошенка немає і підтримку з боку адміністрації США він не отримає.

За словами експерта, гарантій підтримки команда Президента не отримала.

ХТО СТАВИТЬ НА ПОРОШЕНКА? На думку Руслана Бортника, сьогодні на Порошенка ставлять, умовно кажучи, «яструби» і з боку США, і з боку ЄС.

Руслан БОРТНИК, політолог:

На Порошенка ставлять ті кола, які зацікавлені у протистоянні з Росією, які зароблять на «новій холодній війні», отримуючи політичні та економічні дивіденди, тому що фінансування збройних сил у світі зростає в геометричній прогресії.

ХТО СТАВИТЬ НА ЗЕЛЕНСЬКОГО? В адміністрації Дональда Трампа до Володимира Зеленського, швидше, «приглядаються», – так вважає Володимир Фесенко.

Володимир ФЕСЕНКО, політолог:

Ставок, можливо, на Зеленського нема. Вони (Трамп і Зеленський – EtCetera) різні люди, зокрема – різних поколінь. Проте не випадково Зеленського називають «українським Трампом». Обидва – не політики, досить екстравагантні. Один – професійно, а інший – по життю такий. Вони можуть діяти не так, як стандартні політики. Я не виключаю, що у Трампа може бути суто людський інтерес: «Що це за хлопець, який виграв вибори, не будучи політиком? Треба подивитися і познайомитися». Я не виключаю, що вони можуть сподобатися один одному. Тому у Зеленського є шанс. Я не думаю, що є ставки на нього. Американці діють дуже обережно, але певне психологічне підґрунтя для того, щоб вони знайшли спільну мову, потенційно існує.

На переконання Руслана Бортника, Зеленського підтримують еліти Європейського Союзу, які розглядають його як певний «грузинський варіант» для України.

Руслан БОРТНИК, політолог:

Зеленського підтримують насамперед торговельні еліти Європейського Союзу, які зацікавлені якщо не у вирішенні ситуації в Україні, то в її демілітаризації і налагодженню торговельних, економічних зв’язків з Росією. Це еліти, які сьогодні значною мірою представлені балканськими країнами та деякими східноєвропейськими країнами, такими як Угорщина, а також дуже потужними групами всередині Німеччини, Італії, Франції. Але консолідованої позиції ЄС ні стосовно Порошенка, ні стосовно Зеленського немає.

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com