Чи будуть штрафувати користувачів за використання VPN

Інформатор розібрався, чи правда, що за використання VPN українців штрафуватимуть.

У мережі почав поширюватися скріншот нібито з сайту Українська Правда, в якому йдеться про те, що за використання VPN в Україні тепер будуть штрафувати. Особливо активно новина підхопили російські ЗМІ.

У «статті» повідомляється, що в Указ Президента внесли поправки, якими нібито забороняються всі способи обходу блокування заборонених сайтів. За це автори «статті» загрожують порушникам штрафом від 1500 до 4000 гривень. Ми вирішили перевірити інформацію і почали з сайту «Української Правди». На скріншоті вказано час публікації — 11.45, однак в цей час на сайті опублікували зовсім інший матеріал. За таким заголовком пошуковик не знаходить жодного матеріалу. Крім того, ні в одному офіційному джерелі немає інформації про які-небудь правки в Указі Президента.

Варто відзначити, що керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату РНБО Валентин Петров особисто заявив, що ніякої відповідальності за обхід блокування заборонених в Україні російських інтернет-ресурсів користувачі нести не будуть.

«Навіть якщо якийсь користувач, а зараз вже багато з’явилося рецептів — VPN, Tor — будь ласка, користуйтеся. Його користувачі не будуть жодним чином каратися», — розповів він в ефірі телеканалу 1 + 1.

Він також підкреслив, що рішення про заборону російських сервісів суттєво зменшить їх аудиторію в Україні.

У Департаменті кіберполіції України також підтвердили, що ніяких вказівок на цей рахунок до них не надходило.

Дякуємо: bdzhola.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com