Бринза, маска і хінкалі: що ми знаємо про Дмитра Голубова – поручителя Труханова

Ми вже писали, що Солом’янський суд відпустив мера Одеси Геннадія Труханова на поруки Дмитра Голубова, депутата від Блоку Петра Порошенка. Президентська партія відразу ж заявила, що це – не її вирішення, а особиста ініціатива народного обранця. Хто такий Дмитро Голубов і чому він поручився за Труханова?

СПОЧАТКУ БУЛА БРИНЗА. Дмитро Голубов народився в 1983 році в Одесі в родині «класичної радянської інтелігенції»: тато – музикант, мама – лікар-стоматолог. Положення батьків дозволило йому вчитися в декількох престижних школах, а потім – на «мажорському» економіко-правовому факультеті Одеського національного університету.

Втім, вже в дитинстві у Дмитра проявилася підприємницька жилка і бажання заробляти гроші. Спочатку він продавав туристам листівки з видами Одеси, потім молов бринзу в пекарні і мив автомобілі. А в шістнадцять років Голубов заснував власну комп’ютерну фірму. Від роздруківки з дискет і перевстановленням Windows Дмитро досить швидко перейшов до куди більш вражаючої діяльності.

ПІД НІКОМ SCRIPT. У 2005 році Дмитра Голубова заарештували. Сторона звинувачення стверджувала, що протягом декількох років молодий програміст разом з товаришами зламував міжнародні платіжні картки Visa і Mastercard. Таким чином хакерам нібито вдалося привласнити близько 11 мільйонів доларів.

Голубов (серед нових знайомих він був більше відомий як Script), за версією звинувачення, не тільки «вилучав» гроші з банків, але і організував тематичний форум для зломщиків. Діяльність хакерів зацікавила американське Федеральне бюро розслідувань. Однак український Солом’янський суд не виявив в діях Голубова складу злочину. Після п’яти з половиною місяців слідства Дмитра повністю виправдали.

ОБЛИЧЧЯ ПІД МАСКОЮ. У 2007 році Дмитро Голубов знову став героєм новин. На цей раз – в якості глави «Інтернет-партії України». Ця партія час від часу веселила виборців яскравими перформансами – саме завдяки їй в українській політиці з’явилися Дарт Вейдер, Чубакка і інші персонажі «Зоряних воєн».

Багато українців сприймали «Інтернет-партію» як іронічний стьоб над вітчизняною політикою. Однак дуже скоро з’ясувалося, що за «прибульцями з космосу» стоять цілком серйозні люди. Дмитро Голубов підтримував досить близькі стосунки з Партією регіонів. У 2005 році двоє депутатів-«регіоналів», Володимир Демьохін і Володимир Макеєнко, поручилися за нього на суді. Політики говорили, що таким чином рятують «цвіт української молоді».

Пізніше Голубов був помічником іншого депутата від Партії регіонів, Андрія Пінчука. Нарешті, в Одесі лідер «Інтернет-партії» співпрацював з ще одним «регіоналом», Олексієм Гончаренком. Слідом за ним в 2014 році Дмитро Голубов вступив в Блок Петра Порошенка.

УДАР ХІНКАЛІ. Як депутат Верховної Ради Голубов запам’ятався хіба що сумнівним законопроектом про заборону абортів і масовою роздачею меду одеським школярам.

Набагато більшу увагу Голубов привернув кампанією проти тодішнього губернатора Одеської області Михайла Саакашвілі. Посилаючись на дані, нібито здобуті якоюсь «хакерською групою «Хінкалі», Голубов з парламентської трибуни звинувачував Саакашвілі в корупції. А значних розмірів машина, на якій зовсім недавно їздив Дарт Вейдер, тепер роз’їжджала по Одесі, транслюючи через динаміки гасла проти губернатора.

СПІЛЬНІ ІНТЕРЕСИ. Кампанію Голубова проти Саакашвілі активно підтримував Олексій Гончаренко. Але вона зіграла на руку і меру Одеси Геннадію Труханову, відносини якого з губернатором теж складно було назвати гармонійними.

Втім, це не єдиний випадок, коли інтереси Голубова і Труханова збігалися. У 2014 році мер Одеси підтримував обрання Голубова депутатом Верховної Ради. Відзначимо, що «творець» Дарта Вейдера висувався по Суворовському району Одеси. Цей район традиційно вважається «вотчиною» Труханова. А один з діячів «Інтернет-партії», Дмитро Палпатин, пройшов до міськради за списками партії мера «Довіряй справам».

До слова, народний депутат Сергій Лещенко в ефірі «24 каналу» заявив, що Труханів і Голубов «входять в одну групу, яка контролює Одесу».

МІЖ ІНШИМ, в сфері впливу Дмитра Голубова знаходяться два одеських телеканали (хоча і не найвпливовіші). Це канали «Здоров’я» і «Академія», власниками яких офіційно числяться, відповідно, дружина і мати депутата. Вони ж є співзасновниками ЖБК «Парк фонтанів». Крім того, станом на грудень 2017 року, Дмитро Голубов був власником 4376 біткоїнів, що еквівалентно 1,3 мільярда гривень.

Фото: Думская.net, InfoResist 

Читайте також: СПРАВА ТРУХАНОВА І МАЙБУТНІ ВИБОРИ

Поделиться

https://uk.etcetera.media

(Visited 7 times, 1 visits today)

Избитый демонстрантами в Москве полицейский podol2468
5 минут Полет нормальны, ДНР, Донбасс, ГРАД с... podol2468

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*