Блок правих сил загрожує єдності Європи: боротьба в Європарламенті

Європа стоїть на порозі змін. Єдність ЄС підриває тривалий Брекзіт, а напередодні виборів до Європарламенту міцніють сили популістів і праворадикалів. Видання The Atlantic пише, що новий політичний блок може підірвати і без того хитке становище Євросоюзу.

НОВИЙ БЛОК. Представники італійських, німецьких, данських та фінських ультраправих і правих партій домовилися про створення континентального альянсу. На їхню думку, їм вдасться змінити Європу.

Мета нового блоку під назвою «Європейський Альянс Народів і Націй» – захист національних кордонів, запобігання нелегальній міграції та боротьба з ісламістами.

ДИВІТЬСЯ, ХТО ПРИЙШОВ? Ініціатором зустрічі став Маттео Сальвіні, глава МЗС Італії і керівник правої партії «Ліга Півночі». Його підтримали єдиний член Європарламенту від партії «Альтернативи для Німеччини» Йорг Мойтен, представник партії «Справжні фіни» Оллі Котро та один з керівників Датської народної партії Андерс Вістісен (на фото).

За словами Сальвіні, йому вдалося зібрати політичні сили зі спільним баченням національного суверенітету в умовах ЄС.

ТАКІ РІЗНІ. Крім однакових поглядів на міграцію, партії, що увійшли до складу Альянсу, не мають майже нічого спільного. У них різні погляди на такі важливі питання, як торгівля та економіка.

Під час прес-конференції, на якій оголосили про створення Альянсу, про долю євро або про можливий вихід з ЄС говорили мало. Головним завданням цих партій є перемога на виборах до Європейського парламенту, але до цього ще треба дійти.

ЕКОНОМІКА. Спільного бачення долі Європи у партій немає. На думку Мойте, «Альтернатива для Німеччини» повинна підтримати єдині для Євросоюзу торговельну політику і ринок.

Своєю чергою Сальвіні вважає, що новому Альянсу вдасться вплинути на перегляд деяких ключових для ЄС питань, таких як торгівля, оподаткування і туризм. Для цього йому потрібно набрати достатньо місць у Європарламенті.

ДОМОВИЛИСЯ ЧИ НІ? Сальвіні заявив, що є представником групи партій, серед яких – французьке «Національне об’єднання» (колишній «Національний фронт»), очолюваний Марін Ле Пен.

Але німець Мойте розповів у спілкуванні з журналістами, що Ле Пен ще не повідомляла про свою готовність приєднатися до «Європейського Альянсу Народів і Націй». Не так давно, у 2018 році, Мойте заявляв про те, що їх розбіжності з Ле Пен в питаннях економіки і в ставленні до Голокосту занадто сильні, щоб говорити про об’єднання.

ПУСТИЙ ЗВУК. «Усі ці партії можуть бути гучними, але це не означає, що вони сильні», – пише видання. Найбільшим блоком в Європарламенті є «Європейська народна партія», частина якої – Християнсько-демократичний союз, очолюваний німецьким канцлером Ангелою Меркель.

Еммануель Макрон, президент Франції, також заявляє про необхідність створення в Європарламенті лівоцентристського блоку для протистояння правим і популістським партіям.

ПРИВИДИ МИНУЛОГО. «Скільки б вони не говорили про рух до нової Європі і її світлого майбутнього, поки не ясно, чи стала прес-конференція початком нової ери», – зазначає видання.

Створення Альянсу повернуло «примари темного минулого Європи XX століття», але все може закінчитися «вигуком порожніх гасел».

Разом з тим, розстановка сил у майбутньому Європарламенті може змінитися, впливаючи на політику співдружності. Це означає, що замість традиційної меншини в Європарламенті вперше з’явиться опозиція, яка виступає проти самого існування Євросоюзу.

За матеріалами The Atlantic

Поделиться
Висловити своє враження

https://uk.etcetera.media

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com