5 лідерських якостей, які допоможуть укріпити будь-які віносини

1. Більше хваліть інших, а не себе

Хороший лідер приймає на себе трошки більше провини, ніж він заслуговує, і трошки менше пошани, ніж йому належить, — Арнольд Глазоу, американський учений

Ми звикли думати, що найважливіше продемонструвати свої заслуги і завоювати визнання. Але ви навряд чи досягнете успіху, розповідаючи іншим, скільки всього хорошого зробили. Люди зазвичай оцінюють вас по тому, що ви вибираєте і як чините.

Тому коли у ваших друзів відбувається щось хороше (вони досягли якоїсь мети або отримали нагороду), не скупіться на похвалу. Але не вихваляйте самого себе, навіть якщо ви трохи доклали руку до їх успіху.

Так ви вб’єте двох зайців. По-перше, покажете людини в хорошому світлі і порадуєте його. Будь-якому буде приємно, що ви помічаєте його досягнення і цінуєте їх. Можливо, це навіть допоможе йому розвиватися далі. По-друге, ви подасте приклад. Коли ви самі досягнете чогось важливого, вам не доведеться хвалитися — ваші друзі похвалять вас.

2. Демонструйте свої сильні сторони в скрутну хвилину

Краще залишатися в тіні і ставити на перше місце інших, особливо коли ви святкуєте перемогу або щось хороше. Виходьте вперед, коли наближається небезпека. Тоді люди будуть цінувати вас як лідера, Нельсон Мандела, політичний діяч

Підтримка у важку хвилину «цементує» відносини і допомагає їм розвиватися. Може, ви відвезли одного до лікаря, коли у нього самого не було сил дістатися, зробили за нього якісь справи, поки він був у депресії, або допомогли знайти роботу. Спільне подолання труднощів зближує краще всього на світі.

Психолог Джеймс Грем переконався в цьому, коли досліджував, що зміцнює зв’язок між партнерами. Під час експерименту 20 пар кілька разів в день писали вченим, чим вони займаються в даний момент, яке у них настрій і як вони прямо зараз відносяться до партнера.

Проаналізувавши більше тисячі таких заміток, Грем виявив, що пари, які регулярно роблять разом щось складне, відчувають один до одного більше симпатії, а їх відносини ближчі. І це вірно не тільки для романтичних, а й будь-яких інших типів взаємодій.

3. Навчіться приймати рішення

Справжній лідер не той, хто шукає взаємної згоди, а той, хто створює його, — Мартін Лютер Кінг, американський баптистський проповідник, громадський діяч

Більшість людей витрачають багато часу, розпитуючи інших, чого вони хочуть, і намагаючись прийти до спільної згоди. Лідери приймають рішення. Звичайно, думки інших теж важливі, але занадто довгий зважування варіантів часто не йде на користь. Щоб не втрачати час даремно, лідери пропонують рішення, яке подобається їм самим, і роблять так, щоб інші люди відчули, що воно виходить від них. Це стосується і для робочих проектів, і для вибору фільму або ресторану.

Наприклад, ви хочете подивитися фільм з кимось. Скажіть: «Мені хочеться подивитися якийсь фільм. Я чув, Х дуже смішний. Хочеш подивитися що-небудь? »Тобто почніть з невизначеною фрази, перейдіть до конкретики і закінчите питанням, на який, швидше за все, вам дадуть відповідь так, як ви хочете. Якщо розібрати цей прийом по пунктам, вийде наступне:

  • Ви повідомляєте про бажання подивитися фільм.
  • Пропонуєте конкретну стрічку, яка вам цікава.
  • Питаєте, чи не хоче друг подивитися фільм.

Погодившись на останнє запитання, друг, швидше за все, позитивно сприйме і вашу пропозицію. Не забувайте додавати в нього характеристику (хороший, смішний, видовищний). Така позитивна оцінка допоможе схилити людини в вашу сторону.

4. Не бійтеся бути уразливим

Той, хто хоче диригувати оркестром, повинен повернутися спиною до натовпу, — Макс ЛУКАДУ, письменник

Нам страшно бути повністю відкритими з іншими людьми і показувати їм свої слабкості. Хочеться сховатися, щоб не давати приводу для неприємних висловлювань. Але подивіться на ситуацію по-іншому: якісь люди не подобаються вам і якимось людям не подобаєтеся ви. Закриваючись, ви, можливо, уникаєте критики, але багато втрачаєте.

Хороші лідери долають цей страх уразливості, щоб ділитися своїми божевільними ідеями зі світом. Деякі з цих задумів перетворилися в гаджети, якими ми всі сьогодні користуємося, або в фільми, які ми дивимося. Те ж саме і в особистому спілкуванні. Можна проводити час з людьми і в цілому отримувати задоволення, але справжня дружба виникає, коли ви ділитеся щирими думками і не ховаєтеся від інших.

Абсолютна чесність лякає, але саме вона переконує оточуючих, що людина — великий лідер. Йому не доводиться говорити це, тому що він демонструє лідерські якості своєю поведінкою, залишаючись самим собою. Роблячи те ж саме в особистих відносинах, ви можете втратити кількох знайомих, зате придбаєте хороших друзів.

5. Станьте прикладом для інших

Будьте мірилом якості, — Стів Джобс, підприємець, співзасновник Apple

Змусити інших змінитися не в ваших силах, але ви можете подавати приклад. Якщо вам не подобається якийсь поведінку в інших, ніколи не робіть так самі. Керуйтеся цим принципом і в робочих, і в особистих відносинах.

Наприклад, якщо один зробив щось, що заподіяло вам біль, не відповідайте йому тим же. Зверніть увагу на проблему, але зробіть це в поважній манері. Хороші друзі засвоять це і будуть діяти так само. Або якщо ви ненавидите тих, хто паркується, не залишаючи місця для виїзду іншим, ніколи не ставте так власну машину. Навіть подібні дрібниці продемонструють вашим знайомим, що ви прагнете стати краще, і багато піде за вашому прикладом.

Дякуємо: bdzhola.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показан. Обязательные для заполнения поля помечены *

*

Faqd100@gmail.com